Reklama

Ma jedno marzenie. Chciałby normalnie widzieć

Opublikowano:
Autor:

Ma jedno marzenie. Chciałby normalnie widzieć - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - Chciałbym normalnie widzieć, pójść na basen i widzieć zegar, ludzi. Chciałbym nie bać się wsiąść za kierownicę, jak zapada zmrok. Mam jedno główne marzenie - zdjąć okulary i widzieć. Po prostu widzieć - powtarza pan Remigiusz, który zbiera pieniądze na operację oczu.

- Chciałbym normalnie widzieć, pójść na basen i widzieć zegar, ludzi. Chciałbym nie bać się wsiąść za kierownicę, jak zapada zmrok. Mam jedno główne marzenie - zdjąć okulary i widzieć. Po prostu widzieć - powtarza pan Remigiusz, który zbiera pieniądze na operację oczu.

Pan Remigiusz, który pochodzi z miejscowości Siecień (powiat płocki), posiada bardzo dużą wadę wzroku utrudniającą mu codzienne funkcjonowanie, aż -12 i -9 dioptrii. Rozwiązanie problemu jest wszczepienie soczewki fakijnej.

- Koszty tego zabiegu są dla mnie nieosiągalne, dlatego szukam pomocy. Chciałbym normalnie widzieć, pójść na basen i widzieć zegar, ludzi. Chciałbym nie bać się wsiąść za kierownicę, jak zapada zmrok. Mam jedno główne marzenie - zdjąć okulary i widzieć. Po prostu widzieć. Na co dzień chodzę do pracy. Jestem szczęśliwym narzeczonym mojej Ali.

Soczewka fakijna, inaczej przedniokomorowa, jest wszczepiana do oka z pozostawieniem soczewki naturalnej. Zabieg trwa kilkanaście minut i jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym. Soczewka jest wykonana z miękkiego materiału, co pozwala na jej zwinięcie i i włożenie do oka przez małe cięcie - 2,7 mm. Przy tak małym cięciu szwy nie są zakładane. Praktycznie na następny dzień po zabiegu pacjent widzi już dobrze. Operacja implantacji soczewek fakijnych jest jedną z najnowocześniejszych, skutecznych metod korekcji wzroku. Metoda, mimo iż wymaga niewielkiego nacięcia oka, jest bezpieczna, bezbolesna i odwracalna. W trakcie zabiegu nie jest naruszana własna soczewka pacjenta. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, kropelkowym. Sztuczne, elastyczne soczewki, podobne do soczewek kontaktowych, wszczepiane są do wnętrza oka pomiędzy tęczówkę a naturalną soczewkę pacjenta. Zwinięta soczewka wprowadzana jest do wnętrza oka przez mikro nacięcie w rogówce, dzięki czemu nie trzeba zakładać szwu. Poprawa wzroku następuje już następnego dnia po zabiegu. Po implantacji soczewek fakijnych nie trzeba używać ani okularów, ani szkieł kontaktowych.

Elastyczna soczewka fakijna, wszczepiona do oka wytrzymuje ok. 40- 50 lat. Jeśli nastąpi taka potrzeba, np. w przypadku, gdy pojawi się presbiopia (starczowzroczność) soczewkę można usunąć i zastosować inne metody korekcji wady.

Zabieg kosztuje 13 tys. zł. Jeśli ktoś może wspomóc w realizacji marzenia, trwa zbiórka na portalu Zrzutka.pl.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE