Reklama

Lubisz fotografować? Przyjdź na Tumską

Opublikowano:
Autor:

Lubisz fotografować? Przyjdź na Tumską - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wszyscy płocczanie - i ci, którzy z aparatem są za pan brat, jak i dopiero raczkujący w sztuce fotografowania, mogą czuć się zaproszeni do udziału w cyklu warsztatów fotograficznych, na które zaprasza Płocka Grupa Fotograficzna. Każde spotkanie zakończy się konkursem na zdjęcie miesiąca.

Wszyscy płocczanie - i ci, którzy z aparatem są za pan brat, jak i dopiero raczkujący w sztuce fotografowania, mogą czuć się zaproszeni do udziału w cyklu warsztatów fotograficznych, na które zaprasza Płocka Grupa Fotograficzna. Każde spotkanie zakończy się konkursem na zdjęcie miesiąca.

Plany Płockiej Grupy Fotograficznej są naprawdę ciekawe - można zapomnieć o sztywnych spotkaniach przy kawie i nudnych wywodach. Zamiast nich będzie dużo praktyki, zajęć z fotografii studyjnej, ćwiczenia się w pracy ze sprzętem oświetleniowym. Będzie można spróbować swoich sił w różnych technikach fotografowania,  również w fotografii analogowej. Nie zabraknie nauki wywoływania zdjęć tradycyjnymi metodami, ale będzie można zapoznać się też z możliwościami, które niesie za sobą umiejętność korzystania z programów graficznych do obróbki zdjęć.

- Każdy znajdzie tu coś dla siebie, zarówno fotografujący od 20 lat zawodowiec, jak i początkujący fotoamator - zachęca Arkadiusz Gmurczyk, prezes PGF. -  Nieważne, czy fotografujesz telefonem komórkowym, czy aparatem kompaktowym, jeśli interesujesz się fotografią, filmem, grafiką masz ochotę miło spędzić czas to spotkanie jest dla Ciebie. Jesteśmy otwarci na Wasze propozycje i pomysły.

Spotkania z aparatem będą się odbywały w każdy drugi piątek miesiąca o godz. 18.15 w sali nr 5 w Młodzieżowym Domu Kultury przy ulicy Tumskiej 9a. - To nie przypadek, że wybraliśmy to miejsce - zdradzają organizatorzy. - Cieszymy się, że będziemy spotykać się właśnie tam. Symbolicznie, małym procentem, ale jednak, chcielibyśmy dorzucić swoją cegiełkę i przyczynić się do tego, żeby na główną reprezentacyjną ulicę naszego miasta wracało życie.

Warto dodać, że jednym ze stałych elementów spotkań w MDK-u będzie trwający cały rok konkurs fotograficzny skierowany do wszystkich uczestników spotkań.  Każdy może co miesiąc zgłosić swoje zdjęcia (maksymalnie 3), czyli przyjść z nimi na spotkanie. Co miesiąc zostanie wybrany zwycięzca. pod koniec roku z wyróżnionych prac zostanie wybranych 12 najciekawszych, które stworzą wyjątkowy kalendarz na 2015 r.

Każdy konkurs posiada swój temat przewodni, styczniowy brzmi tak:  “Co my tu mamy?”.

Wszystkie szczegóły dotyczące konkursu oraz sprawy techniczne uściśla Regulamin Konkursu, który wraz z listą tematów na następne miesiące będą zamieszczone na stronie www.pgfplock.pl.

Uwaga! W styczniu spotkanie odbędzie się wyjątkowo  w 3. piątek miesiąca, czyli już jutro 17 stycznia o 18.15. - Ruszajcie robić zdjęcia lub sięgnijcie do swojego archiwum - zachęcają organizatorzy. - Zdjęcia wydrukujcie (dozwolony rozmiar - dłuższy bok max 24 cm, np. 15x23 cm) i przynieście ze sobą na spotkanie.

Czytaj też:

Zdjęcia z pierwszego płockiego Worldwide Photo Walk, fot. Tomasz Miecznik/Portal Płock


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE