Reklama

Lubisz fotografować? Dołącz do nich w sobotę

Opublikowano:
Autor:

Lubisz fotografować? Dołącz do nich w sobotę - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Uczestnicy spaceru fotograficznego aparatami będą "strzelać" kolejne ujęcia, starając się znaleźć te najbardziej wyjątkowe. Wszystkich łączy pasja, zamiłowanie do fotografowania. Niepotrzebny jest profesjonalny sprzęt. Równie dobrze można skorzystać z aparatu w telefonie komórkowym.

Uczestnicy spaceru fotograficznego aparatami będą "strzelać" kolejne ujęcia, starając się znaleźć te najbardziej wyjątkowe. Wszystkich łączy pasja, zamiłowanie do fotografowania. Niepotrzebny jest profesjonalny sprzęt. Równie dobrze można skorzystać z aparatu w telefonie komórkowym.

Photo Walk to coroczna impreza organizowana przez znanego fotografa i blogera Scotta Kelby. Jednego dnia wiele osób, w różnych miastach na świecie, idzie na spacer, obserwując wszystko, co ich otacza i warte jest zatrzymania w kadrze. W najbliższą sobotę wiele uliczek, parków, krajobrazów, elementów dnia codziennego stanie się tym, czego fotograf potrzebuje najbardziej - inspiracją, następnie realizacją wyjątkowego ujęcia.

Płoccy fotografowie twierdzą, że nie zatrzyma ich nawet nieciekawa pogoda, jeśli właśnie taka będzie w sobotę, 5 października. W tym roku zbiórka będzie przy wejściu do zoo o godz. 15.00. Dalej wspólnie przespacerują się ul. Mostową na nabrzeże (w planach molo czy obszar przy Sobótce), następnie powrót na górę - na ul. Kazimierza Wielkiego, przejście obok katedry Mariawitów, przez Stary Rynek i ul. Kościuszki dojdą do Wieży Ciśnień.

A już w piątek w Płockiej Galerii Sztuki a wernisaż wystawy fotograficznej Piotra Augustyniaka „Czarno na białym”, której współorganizatorem jest Stowarzyszenie „De Facto” (godz. 18.00). To pierwsza w Płocku ekspozycja, dostosowana zarówno do potrzeb osób widzących, jak i niewidzących odbiorców sztuki. Jest to możliwe dzięki przygotowanym audiodeskrypcjom i opisom fotografii w zapisie Braille’a. Wystawę tworzą fotografie reportażowe - street photo, będące często przypadkiem, który pojawił się na drodze Piotra Augustyniaka, ale – jak podkreśla ich twórca - każdy zawarty w kadrze element ma znaczenie. To fragmenty często ignorowanej codzienności, ukrytych obrazów wyjętych ze strumienia zdarzeń - oczywistych subiektywnie. W tych fotografiach można dostrzec wysoko rozwinięty zmysł obserwacji ich autora, skupiony na relacjach międzyludzkich. Piotr Augustyniak na wystawie zaprezentuje blisko 90 zdjęć reporterskich, pochodzących z 4 cykli, fotoreportażu oraz najnowsze fotografie z 2019 roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE