Reklama

Lokatorzy odebrali klucze. Kolejne mieszkania na start oddane

Opublikowano:
Autor:

Lokatorzy odebrali klucze. Kolejne mieszkania na start oddane - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trzeci obiekt w ramach programu „Mieszkanie na start” został oddany w ręce lokatorów. Przekazano klucze do 68 lokali, a nowi mieszkańcy mogą zacząć przeprowadzkę.

Trzeci obiekt w ramach programu „Mieszkanie na start” został oddany w ręce lokatorów. Przekazano klucze do 68 lokali, a nowi mieszkańcy mogą zacząć przeprowadzkę.

Rozdysponowane lokale dla młodych ludzi zróżnicowane są pod względem wielkości i rozmieszczenia. Są to kawalerki, a także mieszkania 2-osobowe, każde z nich posiada jednak balkon oraz w pełni wyposażoną łazienkę. Ponadto w nowym budynku przy ulicy Kleeberga do dyspozycji mieszkańców wydzielone zostały miejsca parkingowe, podziemny garaż, a także 4 windy.

- Aby taki budynek powstał potrzebne są miliony złotych – mówi prezydent Andrzej Nowakowski. - Można je znaleźć albo w budżecie, albo sięgnąć po środki zewnętrzne, a skuteczne sięganie po te środki daje możliwość na realizację tego typu inwestycji. Tym samym pozwala na spełnienie marzeń młodym ludziom z Płocka.

Co prawda mieszkania nie zostały przekazane na własność. Okres ich wynajmowania wynosi pięć lat, choć istnieje możliwość przedłużenia tego najmu na kolejne pięć, do czasu, aż młodzi osiągną dochody pozwalające na zakup własnego mieszkania.

Nie jest to jednak ostatnia inwestycja w ramach Mieszkania +. Już za dwa i pół roku powstać ma kolejny blok przy współpracy miasta, spółki MTBS oraz Banku Gospodarstwa Krajowego.

- Tydzień temu podpisana została umowa. W 2021 roku powstanie kolejny budynek w ramach „Mieszkanie +”. Prace rozpoczną się lada moment, a projekt współfinansowany będzie przez budżet miasta, jak i z rządowych środków. – mówi Mirosław Kłobukowski, prezes Miejskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Płocku.

Nowoczesna architektura, innowacyjnie ocieplony budynek, a także mieszkania w pełni do dyspozycji młodych ludzi, a także rodzin z dziećmi dają  możliwość rozpoczęcia życia bez problemów i na własną rękę. Ponadto do projektu Mieszkanie na start mogą zgłaszać się również płocczanie, którzy nie posiadają żadnego dochodu, pod warunkiem, że znajdą osobę posiadającą dochód, która za nich poręczy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE