Reklama

Linia 43 do Grabiny, 44 na Sobótkę. Jest dojazd na plaże

Opublikowano:
Autor:

Linia 43 do Grabiny, 44 na Sobótkę. Jest dojazd na plaże - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wakacje w pełni, Komunikacja Miejska w Płocku uruchomiła więc kolejną linię sezonową, tym razem do podpłockiej Grabiny, gdzie znajduje się strzeżona plaża nad Jeziorem Górskim. Linia 43 rusza z dworca kolejowego.

Wakacje w pełni, Komunikacja Miejska w Płocku uruchomiła więc kolejną linię sezonową, tym razem do podpłockiej Grabiny, gdzie znajduje się strzeżona plaża nad Jeziorem Górskim. Linia 43 rusza z dworca kolejowego.

Wcześniej, bo 1 lipca, KM wystartowała z linią nr 44 nad płocki Zalew Sobótka, gdzie także jest strzeżona plaża. MOSiR oczyścił tam piasek, a płetwonurkowie - dno Sobótki. 

Od soboty działa linia 43 z Płocka przez Stare Miasto i most Legionów Piłsudskiego do Grabiny w gminie Łąck. W dni robocze są cztery kursy, a w soboty i niedziele - po osiem, pierwszy z dworca kolejowego po godz. 9, a ostatni - przed 19. Podróż trwa ponad 20 minut. 

Strzeżona plaża w Grabinie dostępna jest już od 26 czerwca. Kolejny raz dzięki finansowemu wparciu PKN Orlen w godz. 10-18 do końca wakacji nad bezpieczeństwem plażowiczów czuwać będą ratownicy z płockiego WOPR. W tym roku na plażach i kąpieliskach obowiązują specjalne procedury, oczywiście ze względu na zagrożenie COVID-19. To m.in. dystans 2 m na plaży i w wodzie,  zasłanianie ust i nosa podczas kaszlu i kichania, korzystanie z własnego sprzętu turystycznego, szczególna dbałość o higienę.

Tegoroczna trasa linii 43:

Dworzec kolejowy – Dworcowa – Jachowicza – Bielska – Kwiatka – Kolegialna – pl. Obrońców Warszawy – Kościuszki – pl. Dąbrowskiego – Warszawska – Mostowa – most Legionów J. Piłsudskiego – Kolejowa – Kutnowska – Grabina.

Grabina – Kutnowska – Kolejowa – most Legionów J. Piłsudskiego – Mostowa – Warszawska – pl. Dąbrowskiego – Kościuszki – pl. Obrońców Warszawy – 1 Maja – Sienkiewicza – Bielska – Jachowicza – Dworcowa – Dworzec kolejowy.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE