Reklama

Likwidacja wystawy - właściciel zabrał prace

Opublikowano:
Autor:

Likwidacja wystawy - właściciel zabrał prace - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości To koniec stałej ekspozycji od trzech lat prezentowanej w kinie NovePrzedwiośnie - właściciel kolekcji obrazów i rzeźb Bolesława Biegasa wycofał się z umowy i zabiera dzieła do Warszawy. Razem z Biegasem z kina wyprowadza się także Mira Zimińska-Sygietyńska.

To koniec stałej ekspozycji od trzech lat prezentowanej w Przedwiośniu - właściciel kolekcji obrazów i rzeźb Bolesława Biegasa wycofał się z umowy i zabiera dzieła do Warszawy. Razem z Biegasem z kina wyprowadza się także Mira Zimińska-Sygietyńska.

O likwidacji wystawy stałej w podziemiach kina Muzeum Mazowieckie, które miało w depozycie dzieła pochodzącego spod Ciechanowa Bolesława Biegasa, poinformowało w specjalnym komunikacie. Dowiadujemy się z niego, że  właściciel znacznej części kolekcji dzieł artysty,   postanowił wycofać się z umowy użyczenia rzeźb i obrazów artysty i wrócić do pierwotnego pomysłu zorganizowania Muzeum Biegasa w Warszawie.  Z tego powodu przestaje istnieć stała wystawa w NovymKinie Przedwiośnie, mieszcząca się tam od maja 2011.

W związku z zamknięciem wystawy stałej z Przedwiośnia wyprowadza się też Mira. Jak już pisaliśmy, są plany, by pamiątki po założycielce zespołu Mazowsze trafiły do nowej siedziby Muzeum, które władze placówki planują urządzić razem z m.ni. Muzeum Chemii w dwóch kamienicach przy Kolegialnej. - W pamiątek zostanie ponownie wyeksponowana za ok. 3 – 4 lata w specjalnie na ten cel zaprojektowanej części nowego skrzydła - zapowiada Leonard Sobieraj, szef Muzeum.

Ekspozycja Biegasa składała się z kilkuset prac artysty - obrazów i rzeźb, była największą wystawą na świecie. Większość dzieł należy do prywatnego właściciela, ale część kolekcji to własność m.in. Muzeum Mazowieckiego. Ta część będzie eksponowana będzie od jesieni br. w Spichlerzu Muzeum Mazowieckiego w Płocku przy ulicy Kazimierza Wielkiego 11B.

Kto nie widział jeszcze obrazów i rzeźb Biegasa albo mebli i pamiątek po Mierze  ma już mało czasu, by nadrobić zaległości. Wystawa zostanie zlikwidowana 13 lipca.

Czytaj też:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE