Reklama

Liga już za nami. Która szkoła najlepsza?

Opublikowano:
Autor:

Liga już za nami. Która szkoła najlepsza? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 100 przejętych asów z podstawówek wraz ze swoimi belframi odebrało dziś w auli ratusza dyplomy i nagrody w 19. już Międzyszkolnej Lidze Przedmiotowej.

Ponad 100 przejętych asów z podstawówek wraz ze swoimi belframi odebrało dziś w auli ratusza dyplomy i nagrody w 19. już Międzyszkolnej Lidze Przedmiotowej.

W środę aula ratusza wypełniła się po brzegi samymi orłami - jak co roku mniej więcej o tej porze czwarto-, piąto- i szóstoklasiści, a także zdolne brzdące z klas drugich i trzecich w asyście swoich pękających z dumy pań i panów od polskiego, angielskiego, matematyki, historii i przyrody odbierali z rąk władz miasta i organizatorów, czyli Szkoły Podstawowej nr 3 konkursu dyplomy, puchary i książki w nagrodę za miejsca na podium w organizowanej już po raz 19. lidze.Gratulacjom tak dla zdolnych uczniów, jak i dla przygotowujących ich nauczycieli nie było końca.

Powodów do dumy 101 asom z pewnością nie brakowało - jak dowiedzieliśmy się w Ratuszu, w tym w roku w szranki stanęło 776 uczniów z 24 szkół podstawowych - jak co roku poza placówkami prowadzonymi przez miasto, w konkursie wzięły udział również Szkoła Muzyczna, "Profesor" oraz szkoła podstawowa Płockiego Towarzystwa Oświatowego, a także podstawówki z Maszewa Dużego, Słupna, Łącka, Liszyna i Małej Wsi. W przygotowanie uczniów do 17 konkursów w ramach ligi włączyło się 175 nauczycieli.

Najwięcej nagród do domów przynieśli uczniowie Szkoły Podstawowej r 23 - miejsca na podium zajęło 13 uczniów tej szkoły . Zaraz za nią znalazły się Szkoła Podstawowa nr 22 i podstawówka z Profesora - obie szczycą się 12 laureatami indywidualnymi. Z kolei po dziewięcioro laureatów miały Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 5 i Szkoła Podstawowa nr 18, a ośmioro - Szkoła Podstawowa nr 12. Jeśli chodzi o klasyfikację drużynową również najwięcej, bo 10 laureatów drużynowych miały SP nr 23 i SP nr 22, a sześcioro - SP nr 3 oraz Profesor. Trzeba jednak pamiętać, że nie wszystkie placówki wystawiają pełne drużyny z każdego przedmiotu

fot. Tomasz Miecznik / Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE