Reklama

Lewe zwolnienia lekarskie. Jak w Płocku?

Opublikowano:
Autor:

Lewe zwolnienia lekarskie. Jak w Płocku? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości ZUS skontrolował orzeczenia osób przebywających na zwolnieniach lekarskich w całej Polsce. Kontrole objęły również płocki oddział. Często symulowaliśmy?

ZUS skontrolował orzeczenia osób przebywających na zwolnieniach lekarskich w całej Polsce. Kontrole objęły również płocki oddział. Często symulowaliśmy?

O wynikach kontroli - tak w skali kraju, jak i w samym Płocku, poinformowała nas Barbara Smardzewska-Czmiel, rzeczniczka płockiego oddziału ZUS. - Od stycznia do marca lekarze orzecznicy ZUS, weryfikując prawidłowość orzekania o czasowej niezdolności do pracy, przeprowadzili badania niemal 130 tys. osób przebywających na zwolnieniach lekarskich - informuje ZUS. - W efekcie wydali ponad 16 tys. decyzji wstrzymujących dalszą wypłatę zasiłków chorobowych na łączną liczbę 82,1 tys. dni. Natomiast sama kwota wstrzymanych w ten sposób zasiłków chorobowych wyniosła blisko 4,6 mln zł.Weryfikacji poddano także prawidłowość wykorzystania zwolnień lekarskich. Kontrola objęła prawie 43 tys. osób, z których 1,6 tys. pozbawiono prawa do zasiłku chorobowego, co z kolei spowodowało cofnięcie wypłat w łącznej kwocie niemal 1,5 mln zł.

Statystki podawane przez ZUS obejmują również obszar działania płockiego oddziału wraz z podległymi jednostkami terenowymi. Jak podaje Barbara Smardzewska-Czmiel, podczas kontroli prawidłowości wystawionych zaświadczeń lekarskich wśród 3168 wezwanych osób z terenu całego oddziału, u 59 zaświadczenia uznano za nieprawidłowe. W samym Płocku skontrolowano w ten sposób 1194 osoby, u ośmiorga stwierdzono nieprawidłowości.

- Zweryfikowano również prawidłowość wykorzystywania zwolnień lekarskich - informuje rzeczniczka płockiego ZUS-u. - Po kontroli odmówiono prawa do zasiłku w 20 sprawach z terenu działania całego Oddziału ZUS w Płocku na kwotę 15.812, 74 zł., oraz z terenu miasta Płocka w 15  sprawach na kwotę 13 955,57 zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE