Reklama

Lepiej zdjąć nogę z gazu. Kolejni kierowcy stracili prawo jazdy

Opublikowano:
Autor:

Lepiej zdjąć nogę z gazu. Kolejni kierowcy stracili prawo jazdy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kolejni dwaj kierowcy stracili prawo jazdy. - Policjanci płockiej drogówki, działający również w mazowieckiej grupie SPEED, tylko od początku roku zatrzymali aż 143 uprawnienia do kierowania pojazdami, kierowcom, którzy w obszarze zabudowanym z ograniczeniem prędkości do 50 km/h pędzili z prędkością ponad dwukrotnie większą - podkreśla mł. asp. Marta Lewandowska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

Kolejni dwaj kierowcy stracili prawo jazdy. – Policjanci płockiej drogówki, działający również w mazowieckiej grupie SPEED,  tylko od początku roku zatrzymali aż 143 uprawnienia do kierowania pojazdami, kierowcom, którzy w obszarze zabudowanym z ograniczeniem prędkości do 50 km/h pędzili z prędkością ponad dwukrotnie większą – podkreśla mł. asp. Marta Lewandowska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

– Bardzo często kierowcy lekceważą przepisy dotyczące ograniczeń prędkości, a to właśnie nadmierna prędkość przyczynia się do powstawania tych najtragiczniejszych w skutkach, zdarzeń drogowych – przypomina rzeczniczka prasowa z Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

W miniony piątek następni kierowcy tymczasowo stracili prawo jazdy za nadmierną prędkość. – Pierwszy z kierowców zatrzymany został w piątek rano przez patrol z policyjnej grupy SPEED. 48-latek, pomimo dopuszczalnej na trasie ks. J. Popiełuszki prędkości do 70 km/h, pędził swoim volkswagenem blisko 130 km/h. Wieczorem natomiast zatrzymany został do kontroli drogowej 24-latek. W miejscowości Popłacin, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h,, mężczyzna jechał swoim saabem z prędkością 125 km/h. Obydwaj kierowcy za lekceważenie zasad bezpieczeństwa stracili prawo jazdy na okres co najmniej trzech miesięcy – mówi mł. asp. Marta Lewandowska.

Policjanci apelują o zachowanie zdrowego rozsądku i zdjęcie nogi z gazu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE