Reklama

Legendarny chór wystąpi w Płocku

Opublikowano:
Autor:

Legendarny chór wystąpi w Płocku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Będzie to już trzeci występ legendarnego chóru Aleksandrowa w Płocku. Podobnie jak przed czterema laty, chluba rosyjskiej sceny wystąpi w Orlen Arenie.

Będzie to już trzeci występ legendarnego chóru Aleksandrowa w Płocku. Podobnie jak przed czterema laty, chluba rosyjskiej sceny wystąpi w Orlen Arenie.

Pierwszy raz Chór Aleksandrowa gościł w Płocku w 2009 roku w amfiteatrze, a już dwa lata później oczarował płocką publiczność w hali sportowej przy pl. Celebry. Teraz, po czterech latach przerwy, moskiewski chór zapowiedział się z kolejnym, dwugodzinnym występem w Orlen Arenie w ramach trwającej trasy po Polsce.

Jak obiecują artyści, podczas występu nie zabraknie nowego repertuaru i niespodzianek w postaci dotąd nieprezentowanych jeszcze polskich utworów.  Trzeba bowiem wiedzieć, że zarówno płocczanie, jak i inni Polacy zdecydowanie najbardziej zauroczeni są polskimi pieśniami i piosenkami w wykonaniu rosyjskich artystów. jak pisaliśmy przed czterema laty, cieszą oko barwne ludowe stroje, ucho - dźwięki „Katjuszy", „Kalinki" i pieśni „Oczy cziornyje” , ale polskie „Czerwone maki na Monte Casino” czy „Brunetki, blondynki” z repertuaru niezapomnianego Jana Kiepury  - duszę. I to właśnie te wyjątkowe aranżacje, wyśpiewywane z charakterystycznym rosyjskim akcentem  zbierają najhuczniejsze oklaski.

Chór Aleksandrowa wystąpi w Orlen Arenie 22 listopada o godzinie 18.00. Bilety, w zależności od miejsca w danym sektorze, kosztują od 100 do 200 zł.

Przypomnijmy: chluba Rosji, Chór Aleksandrowa istnieje od końca lat 20. ubiegłego wieku. Został założony jako chór akademicki przez Aleksandra Wasiljewicza Aleksandrowa, rosyjskiego kompozytora, twórcy hymnu Rosji Radzieckiej i wielu żołnierskich pieśni, dyrygenta i profesora w moskiewskim konserwatorium. Na początku cały chór składał się z 12 artystów, dziś liczy około 250 osób: chórzystów, orkiestry oraz grup tanecznych i baletowych. Wielu artystów związanych z chórem nosi honorowy tytuł Narodowego Artysty Federacji Rosyjskiej, najwyższego wyróżnienia w dziedzinie sztuki przyznawanego w Rosji za wybitny wkład w kulturę ojczystą.

W czasie II wojny światowej około 1500 razy koncertował w koszarach na froncie i na tyłach wojsk, zagrzewając czerwonoarmistów do walki i podnosząc ich morale. Do dziś cieszy się niesłabnącą popularnością, koncertował ponad 2 tysiące razy w 80 krajach na wszystkich kontynentach.

Czytaj też: Rosjanie oczarowali nas... Polską

http://portalplock.pl/pl/334_informacje/423_rosjanie_oczarowali_nas_8230_polska.html

Więcej zdjęć z koncertu z 2011 r. można obejrzeć w naszej galerii:

Fot. Tomasz Miecznik / Portal Płock

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE