Reklama

Legenda polskiego rocka zagrała w Rock'69 [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Legenda polskiego rocka zagrała w Rock'69 [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ten zespół to legenda polskiego rocka. Niegdyś nazywany wręcz "polskim The Rolling Stones". Wylansowali takie utwory, jak "Andzia", "Party", "Gdyby nie Ty", "Szkoła naszym życiem jest", "Ten wasz świat", "Obudź się". W piątkowy wieczór fani słuchali występu muzyków grupy Oddział Zamknięty w Rock'69.

Ten zespół to legenda polskiego rocka. Niegdyś nazywany przez dziennikarzy "polskim The Rolling Stones". Wylansowali takie utwory, jak "Andzia i  ja", "Party", "Gdyby nie Ty", "Szkoła naszym życiem jest", "Ten wasz świat", "Obudź się". W piątkowy wieczór fani słuchali muzyków grupy Oddział Zamknięty w Rock'69.

Zespół powstał pod koniec lat 70. Pierwsze próby odbywały się w warszawskiej kawalerce. Nazwa grupy to w istocie nazwa oddziału w szpitalu psychiatrycznym, w którym znalazł się współzałożyciel kapeli Krzysztof Jaryczewski, aby uniknąć służby wojskowej. Wcześniej upozorował próbę samobójczą. Po powrocie Jaryczewskiego, Jarosław Szlagowski i Paweł Mścisławski opuścili szeregi kapeli, aby dołączyć do kolejnej legendy polskiej muzyki - Lady Pank (Szlagowski jeszcze w latach 80. odszedł z Lady Pank i w latach 1985-1986 grał na perkusji w Maanamie, grał z Tomaszem nalepą, Tomkiem Lipińskim, współpracował również m.in. z Kayah i Johnem Porterem, z kolei Mścisławski wyjechał na trasę z Lady Pank do USA i tam już został). Był 1982 r. Skład zespołu zmieniał się na przestrzeni lat jeszcze wielokrotnie.

Już na pierwszej płycie znalazły się takie przeboje, jak „Ten wasz świat”, „Ich marzenia” i „Obudź się”. Debiutancka płyta "Oddział Zamknięty" rozeszła się błyskawicznie, w zaledwie kilka tygodni. Członkowie zespołu stosunkowo szybko otrzymali łatkę "złych chłopców" z powodu zadym. Milicja musiała interweniować podczas podpisywania pierwszej płyty w salonie Polskich Nagrań w lutym 1984 r. Ruch na ul. Marszałkowskiej został zablokowany. Powybijano także szyby w budynku. W tym samym roku zespół wystąpił w Opolu, wykonując m.in. piosenkę "Andzia". Niedługo potem zespół z powodów zdrowotnych opuścił Jaryczewski. Poszukiwano nowego wokalisty - został nim Zbigniew Bieniak, po nim byli jeszcze Jarosław Wajk, Krzysztof Wałecki, a nawet Artur Gadowski. Obecnie grupa występuje w składzie Wojciech Łuczaj-Pogorzelski – gitara (od 1979), Krzysztof Wałecki – śpiew (1996–2000, powrót od 2016), Grzegorz „Ornette” Stępień – gitara basowa, śpiew (od 2003), Maciej „Magic” Kudła – perkusja (od 2015) oraz Paweł „Gunsess” Oziabło – gitara (od 2016).

Piątkowym koncertem w pubie rock'69 udowodnili, że wciąż trzymają się w bardzo dobrej formie i oby tak zostało, bo niedługo będą obchodzili 40-lecie istnienia. W trakcie występu zagrali znane kawałki, między piosenkami panowie żartowali, utrzymując cały czas świetny kontakt z publicznością. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego koncertu, który odbywał się nawet w nieco kameralnym klimacie, przy starych lampach z abażurami i świeczkach na stołach.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE