Reklama

Legenda polskiego industrialu zagra w Płocku do filmu niemego

Opublikowano:
Autor:

Legenda polskiego industrialu zagra w Płocku do filmu niemego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Grali przed The Prodigy i Ministry, Paradise Lost i New Model Army. Nagrywali w hołdzie dla Joy Division i Republiki. Są pionierami rocka industrialnego w Polsce. W Płocku muzycy z Agressiva 69 zagrają do filmu niemego.

Grali przed The Prodigy i Ministry, Paradise Lost i New Model Army. Nagrywali w hołdzie dla Joy Division i Republiki. Są pionierami rocka industrialnego w Polsce. W Płocku muzycy z Agressiva 69 zagrają do filmu niemego.

Zespół powstał w Krakowie w latach 80.. Od tego czasu fanom muzyki industrialnej, a nawet gotyckiej nie trzeba przedstawiać kapeli, która była wielokrotnie zapraszana na Castle Party na zamku w Bolkowie (w tym roku m. in. Tiamat i My Dying Bride). Brali udział w projekcie "Gajcy" wspólnie z Pogodno, Kazikiem, Armią, Żywiołakiem i Dezerterem. Album oparto na tekstach poety Tadeusza Gajcego.  

W Płocku Agressiva 69 zagra do filmu „Berlin. Symfonia Wielkiego Miasta”, który powstał na początku XX wieku, a mimo to wciąż ma swoich zwolenników zachwycających się zdjęciami, montażem i dramaturgią. Przedstawia jeden dzień z życia wielkiego miasta począwszy od wschodu słońca. Muzycy napisali kompozycje specjalnie do tego filmu. Po raz pierwszy zagrali materiał na Rynku Głównym w Wieliczce i chwyciło, wypełniając poszczególne sceny industrialnymi, rockowymi czy ambientowymi dźwiękami. Nie była to pierwsza przygoda Tomasza Grocholi, Jacka Tokarczyka, Roberta Tuty i Filipa Mozula z udźwiękowieniem filmu Wcześniej były także „Alfabet Mafii”, „Gniew”, „Poniedziałek”, „Wtorek” i „Egoiści”.

Grupa otrzymała nominacje do Fryderyka za albumy „2.47” i „Republika 69”, “Hammered by the Gods” został ogłoszony najlepszym industrialnym albumem roku 2007, klip do „Situations” nominowano w sześciu kategoriach na Yach Film Festival w 2003 roku i otrzymał Grand Prix i otrzymał nagrodę w kategorii „animacja roku”.

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=GLbAOfFX3BM[/YT]

W tym roku Rynek Sztuki będzie 19 sierpnia. Występ Agressivy 69 rozpocznie się o godz. 22.00. To pierwsza odsłonięta karta z tej edycji imprezy.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE