Reklama

Leasing auta hybrydowego. Oszczędność?

Opublikowano:
Autor:

Leasing auta hybrydowego. Oszczędność? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Leasing traktuje się zwykle jako rozwiązanie dla właścicieli firm chcących przez krótki czas gospodarować maszyną lub urządzeniem. Niedoceniany przez klientów detalicznych, leasing stanowi doskonałe ekonomicznie i korzystne ekologicznie rozwiązanie dla kierowców chcących przesiąść się do „hybrydy”.

Leasing traktuje się zwykle jako rozwiązanie dla właścicieli firm chcących przez krótki czas gospodarować maszyną lub urządzeniem. Niedoceniany przez klientów detalicznych leasing stanowi doskonałe ekonomicznie i korzystne ekologicznie rozwiązanie dla kierowców chcących przesiąść się do „hybrydy”.

Leasing nie tylko dla bogatych

Z posiadaniem samochodu w leasingu nierozerwalnie wiąże się określony styl życia. Zamiast konieczności zobowiązania się do jego własności, możesz mniejszym kosztem usiąść za kółkiem wymarzonego samochodu.

To wielki atut dla kierowców, którzy lubią co roku jeździć innym autem, ale nie mogą pozwolić sobie na jego zakup. Czy myśląc o leasingu zwracamy uwagę na oszczędne i przyjazne środowisku rozwiązania? Takim może być wybór samochodu z hybrydowym napędem.

W obliczeniu kosztów leasingu pomogą nam internetowe kalkulatory finansowe, np. takie jak .

Polski leasing na zielono

Na polskim rynku motoryzacyjnym leasing samochodów elektrycznych zaistniał dopiero w 2010 roku. Ekologiczne „hybrydy” posiadające silnik spalinowy oraz elektryczny stanowią kuszącą ofertę dla tych, którzy chcą ograniczyć ilość kosztownych wizyt na stacjach paliw.

Mimo argumentu zmniejszenia kosztów eksploatacyjnych i emisji spalin, auta hybrydowe wciąż są rzadkością na polskich drogach.

W USA, które stanowi potęgę jeśli chodzi o „zielone pojazdy”, tylko w samym 2013 roku sprzedano 495 685 samochodów hybrydowych. W Polsce ich cena jest nadal zaporowa, a brak ulg i zniżek istniejących u naszych zachodnich sąsiadów dodatkowo zniechęca potencjalnych klientów.

Samochody hybrydowe wciąż są rzadkim zjawiskiem w naszym kraju, ale ich wyjątkowość można w prosty sposób przekuć w zaletę, wykorzystując powierzchnię auta do celów reklamowych.

Klient nasz pan

Łatwo zdecydować się na leasing widząc twarde argumenty finansowe –  miesięczna rata leasingowa wynosi o wiele mniej niż koszt kupna lub wzięcia kredytu na auto hybrydowe.

Salony samochodowe i dealerzy będą kusić nas wizją korzystniejszych ofert na „hybrydy” ze względu na silną konkurencję firm na tym polu. Jako klient będziesz miał duże pole do negocjacji – uzyskasz maksymalnie opłacalne dla Ciebie warunki umowy.

Krótkoterminowy leasing – długoterminowy spokój ducha

Głosem za opłacalnością leasingu auta hybrydowego jest błyskawiczny rozwój tej gałęzi motoryzacyjnej. Oznacza to, że po kilku latach użytkowania wartość takiego samochodu na rynku zbytu znacznie spadnie ze względu na konkurencję bardziej wydajnych i zaawansowanych modeli wykorzystujących zieloną energię.

Dodatkowo akumulatory elektryczne mogą tracić wydajność po kilku latach. Wydzierżawienie auta przykładowo na trzy lata pozwala uniknąć tego problemu. Ponadto, wszelkie koszty konserwacji  ponosi zazwyczaj dealer. Najemcy nie musi spędzać snu z powiek myśl o konieczności znalezienia w przyszłości kupca na samochód.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE