Reklama

Ławeczka do ćwiczeń – użyteczny przyrząd w domowej siłowni

Opublikowano:
Autor:

Ławeczka do ćwiczeń – użyteczny przyrząd w domowej siłowni - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Uprawianie sportu wpływa pozytywnie na funkcjonowanie organizmu oraz na samopoczucie. Nie zawsze jednak mamy czas, ani możliwość zapisania się do stacjonarnego klubu fitness. Wiele osób dla zaoszczędzenia czasu postanawia wykonywać treningi w domu. Warto w takim wypadku pamiętać, że poza ćwiczeniami z własnym ciałem można efektywnie wykorzystać ławeczkę do ćwiczeń.

Uprawianie sportu wpływa pozytywnie na funkcjonowanie organizmu oraz na samopoczucie. Nie zawsze jednak mamy czas, ani możliwość zapisania się do stacjonarnego klubu fitness. Wiele osób dla zaoszczędzenia czasu postanawia wykonywać treningi w domu. Warto w takim wypadku pamiętać, że poza ćwiczeniami z własnym ciałem można efektywnie wykorzystać ławeczkę do ćwiczeń.

Rodzaje ławek do ćwiczeń

Istnieje kilka rodzajów ławek do ćwiczeń. Charakteryzują się one odmiennymi cechami i pozwalają wykonywać różne ćwiczenia. Bardzo popularna jest ławka prosta, która najlepiej nadaje się dla osób początkujących. Można na niej wykonywać podstawowe ćwiczenia jak np. wyciskanie hantli leżąc. Nie mniej jednak, na rynku dostępne są także ławeczki skośne, które służą przede wszystkim do wykonywania ćwiczeń na brzuch i klatkę piersiową. Można regulować jej kąt nachylenia i różnicować w ten sposób poziom trudności wykonywanego treningu. Hybrydą dwóch wspomnianych rodzajów jest regulowana ławeczka do ćwiczeń, która posiada wiele możliwości dostosowania do użytkownika. Przede wszystkim, można ustawić jej wysokość, kąt nachylenia oraz kierunek nachylenia oparcia. Warto pamiętać, że dostępne są również ławki pod sztangę z wbudowanym stojakiem. W zależności od modelu, spotyka się również ławeczki bogate w dodatki. Przykładem jest modlitewnik do treningu przedramion, ławka z linkami, rozpiętkami, stojakiem na hantle i  dźwignią.

Co jest ważne, przy wyborze ławki?

Wybierając ławeczkę trzeba przede wszystkim sprawdzić jej stabilność i wytrzymałość. Nie mniej istotne są możliwości regulacji wysokości, oparcia i siedziska. Poza tym, warto sprawdzić czy sprzęt jest lekki, łatwy w przesuwaniu i składaniu. Dodatkowo, ławeczka powinna mieć wytrzymałą tapicerkę i bezpieczne wykończenia. Trzeba sprawdzić czy nogi ławki mają zabezpieczenia, czy elementy są pokryte powłoką ochronną i czy ławka nie rysuje powierzchni. Sprzęt powinien służyć wiele lat, dlatego musi charakteryzować się wysoką jakością. Wiele sklepów ze sprzętem sportowym prowadzi sprzedaż online, więc przed dokonaniem wyboru można w kilka chwil sprawdzić dostępny asortyment i dowiedzieć się o cechach konkretnych modeli.

Zalety ławek do ćwiczeń

Ławki do ćwiczeń dają możliwość wykonania efektywnego treningu niemal wszystkich partii mięśniowych. Wystarczy mieć odpowiednie obciążenie np. hantle czy gryf. Poza tym, tego rodzaju sprzęt jest prosty w obsłudze, lekki i łatwy w przechowywaniu. Ławka nie zajmuje wiele miejsca, ale w razie potrzeby można ja łatwo poskładać. Dzięki ławce można wykonywać różnorodne treningi, a ograniczeniem jest jedynie znajomość ćwiczeń. Warto wspomnieć, że ławeczki nie są drogim sprzętem i jako pierwsze akcesorium w domowej siłowni z pewnością okaże się przydatne. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów ławek, więc każdy zainteresowany może wybrać taką, która spełnia jego oczekiwania.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE