Reklama

Lada moment koniec kampanii. Orlen odpowiada na list prezydenta Płocka

Opublikowano:
Autor:

Lada moment koniec kampanii. Orlen odpowiada na list prezydenta Płocka - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W dodatku odpowiedź na list nie trafiła do rąk nadawcy, bo zapytaliśmy o to prezydenta. Odpowiedź rzeczniczki prasowej PKN Orlen można przeczytać na... profilu na Facebooku jego kontrkandydatki, Wioletty Kulpy. Opublikowała ją na cztery godziny przed rozpoczęciem ciszy wyborczej.

W dodatku odpowiedź na list nie trafiła do rąk nadawcy, bo zapytaliśmy o to prezydenta. Odpowiedź rzeczniczki prasowej PKN Orlen można przeczytać na... profilu na Facebooku jego kontrkandydatki, Wioletty Kulpy. Opublikowała ją na cztery godziny przed rozpoczęciem ciszy wyborczej.

- Niestety, jeszcze w ostatnich godzinach kampanii wyborczej musimy prostować nieprawdziwe informacje, rozpowszechniane przez mojego kontrkandydata... - napisała Wioletta Kulpa. List prezydenta trafił do pracowników PKN Orlen.

Odpowiada teraz rzecznik koncernu, tyle że wspomniana odpowiedź znajduje się na oficjalnej stronie Wioletty Kulpy, jako kandydatki na prezydenta Płocka.

Dziś do redakcji doszły informacje o ulotkach, które miały być rozpowszechniane z wypisanym hasłem "Jeśli jesteś pracownikiem PKN Orlen, przeproś", w nawiązaniu do sprawy billboardów Wioletty Kulpy i komentarza prezydenta do informacji na nich zawartych podczas jednej z konferencji prasowych.

[ZT]20399[/ZT]

Oto treść listu prezydenta do pracowników PKN Orlen:

- Zależy mi na tym, byście Państwo otrzymywali rzetelne i prawdziwe informacje, a nie polityczny, zmanipulowany przekaz PiS. Przez osiem lat konsekwentnie rozwijałem Płock, budując ulice i drogi rowerowe, rozbudowując bazę oświatową, porządkując gospodarkę ściekową, zakładając tereny
zielone i rekreacyjne oraz budując obiekty sportowe. Unowocześniłem tabor Komunikacji Miejskiej i doprowadziłem do przebudowy dworca autobusowo-kolejowego, zdobywając w tym czasie dla miasta blisko miliard zł środków zewnętrznych, głównie unijnych. Wszystkie te projekty zrealizowałem na rzecz mieszkańców Płocka, niezależnie od tego, gdzie pracują.
Do czasu zmiany władz w PKN współpraca miasta z Orlenem układała się dobrze. Koncern partycypował w wielu przedsięwzięciach. Od czasu zmiany władz w Orlenie współpraca z PKN stała się trudna. Koncern przestał partycypować w zakładaniu zielonych skwerów i placów zabaw, nie ma już także w Płocku mityngu lekkoatletycznego Orlen Cup. Tymczasem jako miasto zakończyliśmy właśnie gruntowną przebudowę ul. Łukasiewicza. Ulica ta służy także pracownikom koncernu. Mimo to PKN nie zdecydował się na partycypację w kosztach tej inwestycji.

Zbudowaliśmy obwodnicę Płocka. Jej trzeci, ostatni odcinek służyć będzie głównie pracownikom i kontrahentom PKN. Również i w tym przypadku nie mogliśmy liczyć na zaangażowanie władz koncernu, które ignorowały moje wystąpienia w tej sprawie. Bez odpowiedzi pozostały także pisma w sprawie bramy nr 11, leżącej przy obwodnicy.
Dziś komitet wyborczy PiS posługuje się kłamstwami, manipuluje informacją i posługuje się zdaniami wyrwanymi z kontekstu. Radni PiS, w tym Wioletta Kulpa, konsekwentnie przez lata głosowali przeciwko budowie obwodnicy, nigdy też nie wsparli działań zmierzających do udziału PKN przy budowie tej drogi. I za to pani radna powinna przeprosić. I za oszukiwanie płocczan. To wyłącznie do niej adresowane były słowa, którymi dziś komitet wyborczy PiS manipuluje.

Jako prezydent Płocka będę konsekwentnie działał na rzecz poprawy jakości życia mieszkańców, współpracując z każdym, dla kogo Płock jest ważny. Osiem minionych lat to potwierdza. Przed nami kolejne wyzwania, którym wspólnie jesteśmy w stanie sprostać.
Prezydent Miasta Płocka
Andrzej Nowakowski

[ZT]12283[/ZT]

[ZT]12277[/ZT]

Tymczasem na Facebooku...

- Stanowczo protestujemy przeciwko stwierdzeniu przez Prezydenta Nowakowskiego że „Koncern przestał partycypować w wielu przedsięwzięciach” - czytamy w odpowiedzi rzeczniczki koncernu, Joanny Zakrzewskiej. Można zapytać, co jest nieprawdziwego w stwierdzeniu, że nie ma już w Płocku Orlen Cup (imprezę przeniesiono do Łodzi), że jest problem ze sfinansowaniem placu zabaw na starówce. Środki na trasę północno-zachodnią pochodziły z budżetu miasta i z Unii Europejskiej, podobnie w przypadku remontu ul. Łukasiewicza. Mamy tu problem innego rodzaju, brak rzeczywistego dialogu, dogadania zasad ewentualnej współpracy. A polityka, w tym wybory, tu nie pomaga.

Czytamy dalej: - PKN ORLEN to nadal największy lokalny płatnik podatków, które tylko w 2017 roku zasiliły budżet miasta kwotą około 240 mln zł, co odpowiada ok. 1/5 tego budżetu - tyle że płacenie podatków nie wynika z dobrej woli, tylko nałożonego obowiązku. A ten dotyczy mniejszych i większych firm. - Dzięki tym wpływom, miasto Płock może finansować wiele ambitnych projektów infrastrukturalnych, służących wszystkim mieszkańcom. Warto dodać, że wsparcie ze strony PKN ORLEN na rzecz Płocka, w formie działalności sponsoringowej, dobroczynnej i z przeznaczeniem na eventy własne, w latach 2012-2017 wyniosło ponad 75 mln złotych. Symptomatyczne, że w 2017 roku w ramach sponsoringu Koncern przekazał rekordowa kwotę, bo ponad 24 mln złotych! Dzięki tak dużej kwocie zrealizowano ponad 90 projektów dla mieszkańców Płocka i okolic.

Jak dalej twierdzi Joanna Zakrzewska, "aktywność i zaangażowanie" koncernu jest "rekordowo wysokie". - Obecny Zarząd pod kierownictwem Prezesa Daniela Obajtka kładzie szczególny nacisk na wspieranie działań, mających na celu poprawę jakości życia i zdrowia mieszkańców Płocka. Kilka tygodni temu, o czym informowaliśmy, zainicjowany został program „Po pierwsze zdrowie”, który w ramach pilotażu realizowany był m.in. w Płocku - dodajmy tu, że jest to program o zasięgu ogólnokrajowym, badania odbywają się w różnych miastach. - Etap pilotażu traktujemy jako punkt wyjścia dla wypracowania kompleksowego programu zdrowotnego, który będzie wdrażany w przyszłym roku. Rozumiemy reguły kampanii wyborczej, ale stanowczo protestujemy przeciwko podawaniu nieprawdziwych informacji. Bazujmy na faktach. Dlatego zawsze będziemy stanowczo występować w obronie dobrego imienia spółki, za każdym razem, gdy ktokolwiek, bez względu na barwy polityczne, bezpodstawnie je naruszy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE