Reklama

Kursy do Warszawy tylko do końca roku. Kto chce zastąpić Mobilis?

Opublikowano:
Autor:

Kursy do Warszawy tylko do końca roku. Kto chce zastąpić Mobilis? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W czwartek informowaliśmy, że Mobilis Group żegna się z pasażerami korzystającymi z ich usług na trasie Płock-Warszawa. Ostatnie kursy będą 31 grudnia. Co to oznacza dla mieszkańców Płocka?

W czwartek informowaliśmy, że Mobilis Group żegna się z pasażerami korzystającymi z ich usług na trasie Płock-Warszawa. Ostatnie kursy będą 31 grudnia. Co to oznacza dla mieszkańców Płocka?

Mamy zarówno dobrą, jak i złą wiadomość. Zacznijmy jednak od lepszej, którą uzyskaliśmy w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego.

– Wniosek o wydanie zezwolenia na linię komunikacyjną Warszawa – Płock złożyła firma Stalko Przybysz i Wspólnicy Sp. J. – poinformowała Marta Milewska, rzecznik prasowy w tym urzędzie. – Zgodnie z ustawą o transporcie drogowym marszałek województwa mazowieckiego, jako organ wydający zezwolenia, przesłał projekt rozkładu jazdy do uzgodnień do starostów właściwych ze względu na przebieg projektowanej linii.

A teraz ta nieco gorsza wiadomość. Jak zastrzega Marta Milewska, trudno jest określić termin wydania zezwolenia, gdyż jest on zależny od uzyskania od starostów stosownych uzgodnień. – Na dzień dzisiejszy z sześciu koniecznych uzgodnień do urzędu wpłynęły tylko trzy.

[ZT]21163[/ZT]

[ZT]20776[/ZT]

Skontaktowaliśmy się z Krzysztofem Kwiatkowskim z firmy Stalko Przybysz i Wspólnicy Sp. J. Potwierdza, że firma jest "raczej zainteresowana" świadczeniem usługi transportowej. W takim razie dlaczego nie ma kompletu dokumentów? – Nie jest to działanie zamierzone z naszej strony. Potrzebujemy jeszcze uzgodnień od pozostałych właścicieli przystanków.

Bez tego nie da się określić kiedy firma uzyska zezwolenie na świadczenie usług transportowych, a tym samym kiedy pasażerowie pierwszy raz dojadą do stolicy środkami transportu nowego przewoźnika. Nie można też wykluczyć, że Mobilis Group znów zmieni decyzję....

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE