Reklama

Kurier czy poczta - który sposób wysyłki jest najlepszy?

Opublikowano:
Autor:

Kurier czy poczta - który sposób wysyłki jest najlepszy? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Klienci decydujący się na skorzystanie z usług przewoźników mają ogromny wybór - mogą skorzystać z oferty Poczty Polskiej lub licznych firm kurierskich, takich jak UPS, DHL, DPD i wielu innych. Który sposób wysyłki jest najlepszy? Podpowiadamy!

Klienci decydujący się na skorzystanie z usług przewoźników mają ogromny wybór - mogą skorzystać z oferty Poczty Polskiej lub licznych firm kurierskich, takich jak UPS, DHL, DPD i wielu innych. Który sposób wysyłki jest najlepszy? Podpowiadamy!

Wyślij paczkę Pocztą Polską

Poczta Polska od dekad jest cenionym przewoźnikiem, dzięki któremu możesz nadawać zarówno listy, jak i paczki. Nie bez powodu - państwowa spółka ma swoje oddziały niemalże w każdym mieście w kraju, ułatwiając tym samym wysyłkę przesyłek. Jednak liczne oddziały to tylko jedna z wielu zalet tradycyjnej poczty. Są nią również niskie ceny - atrakcyjne koszty doręczenia wraz z możliwością wykupienia dodatkowych usług sprawiają, że pomimo dużej konkurencji przewoźnik nie narzeka na brak klientów.

Nie bez znaczenia jest również łatwość nadawania przesyłek - w końcu każdy z nas robi to od najmłodszych lat. Poczta Polska udostępnia na swojej stronie internetowej wszelkie niezbędnie informacje na temat dostępnych usług i niezbędnych druków do wypełnienia oraz umożliwia monitorowanie niektórych paczek.

Nadaj przesyłkę kurierem

Firmy kurierskie swoją popularność zawdzięczają przede wszystkim wygodzie, jaką gwarantują klientom. Przewoźnicy odbierają paczki spod drzwi nadawcy i dostarczają je prosto do rąk adresata, umożliwiając tym samym uniknięcie stania w kolejce na poczcie. Nie bez znaczenia jest również bezpłatna usługa monitorowania pakunku dostępna w ofercie prawie wszystkich przewoźników - wystarczy, że na stronie kuriera lub wybranej platformy wysyłkowej wpiszesz numer przesyłki, aby w ciągu sekundy sprawdzić, czy została już doręczona.

Kurierzy oferują także swoim klientom konkurencyjne ceny. Bogaty wybór przewoźników sprawia, że firmy prześcigają się w ofertach szybkiego i bezpiecznego dostarczenia przy zapewnieniu jak najniższych kosztów wysyłki oraz umożliwiają skorzystanie z wielu usług dodatkowych, np. wykupienia ubezpieczenia czy doręczenia następnego dnia roboczego w godzinach porannych. Ofertę wszystkich najpopularniejszych kurierów sprawdzisz na epaka.pl. Na tej samej stronie możesz skorzystać z usług jednego z przewoźników.

Poczta i kurier w jednym

Dla osób, które nie lubią wybierać pomiędzy różnymi sposobami wysyłki, powstała usługa Pocztex, czyli kurier Poczty Polskiej gwarantujący doręczenie szybko i bezpiecznie. Wśród usług przewoźnika znajdziesz różne formy dostawy - od miejskiej, przez krajową aż po Pocztex Ekspres 24. To właśnie dzięki niej możesz zagwarantować paczce dotarcie do adresata już następnego dnia roboczego. Cennik poszczególnych wariantów znajdziesz na stronie: https://www.epaka.pl/cennik-przesylek/pocztex24.

Wybierając połączenie Poczty Polskiej i firmy kurierskiej, możesz skorzystać z wielu usług dodatkowych. Jedną z nich jest odpłatne ubezpieczenie, które pozwala na wykupienie ochrony przesyłek o wartości powyżej 1000 zł. Kolejnym udogodnieniem jest wysyłka za pobraniem, czyli płatność za paczkę dopiero w momencie jej doręczenia, a następnie przekazanie wskazanej kwoty nadawcy. Pocztex24 umożliwia również swoim klientom wykupienie opcji "ostrożnie", czyli usługi gwarantującej traktowanie przesyłki przez pracowników ze szczególną ostrożnością.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE