Reklama

Reklama

Kupujemy kamerę samochodową

Opublikowano: pt, 8 cze 2018 08:52
Autor:

Kupujemy kamerę samochodową - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kamera samochodowa, inaczej wideorejestrator, to rodzaj urządzenia, którego głównym zadaniem jest pomiar prędkości oraz rejestracja obrazu. Instaluje się ją w samochodach, dzięki czemu jesteśmy w stanie na bieżąco nagrywać trasę, którą się aktualnie poruszamy. Obraz jest zapisywany na karcie SD. Nagrania z takiej kamery mogą stanowić niezwykle cenny dowód dla ubezpieczyciela czy policji.

Reklama

Kamera samochodowa, inaczej wideorejestrator, to rodzaj urządzenia, którego głównym zadaniem jest pomiar prędkości oraz rejestracja obrazu. Instaluje się ją w samochodach, dzięki czemu jesteśmy w stanie na bieżąco nagrywać trasę, którą się aktualnie poruszamy. Obraz jest zapisywany na karcie SD. Nagrania z takiej kamery mogą stanowić niezwykle cenny dowód dla ubezpieczyciela czy policji.

Wideorejestrator może się okazać przydatny w sytuacjach takich, jak:

  • Wypadek – takie nagranie może nam pozwolić udowodnić naszą niewinność lub stanowić dowód w sądzie. Możemy z niego również skorzystać podczas starania się o odszkodowanie.
  • Bezprawne zatrzymanie – gdy uważamy, że otrzymaliśmy mandat bezpodstawnie, możemy podeprzeć się stosownym nagraniem.
  • Chęć poprawy stylu jazdy oraz bezpieczeństwa jazdy – przeglądając nagrania zarejestrowane przez kamerę samochodową, jesteśmy w stanie wyeliminować popełniane przez nas na co dzień w trakcie jazdy błędy.
  • Rekreacyjne nagrywanie przejechanej przez nas trasy.

Parametry, które warto wziąć pod uwagę kupując taki sprzęt to między innymi:

  • Zapisywanie – by uniknąć sytuacji, w której zabraknie nam miejsca do nagrywania filmów, należy zaopatrzyć się w model obsługujący zewnętrzne karty SD o pojemności na poziomie około 16-32 gigabajtów lub dysponujący większą pamięcią wewnętrzną. Niektóre kamery rejestrują obraz w tak zwanej pętli, co oznacza, że starsze filmy są w automatyczny sposób nadpisywane przez nowe. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, iż nie musimy martwić się, że dane zdarzenie nie zostanie zarejestrowane z powodu braku miejsca na karcie. Z drugiej jednak strony, wiąże się to z prawdopodobieństwem utracenia ważnych plików. Zapoznając się ze specyfikacją poszczególnych wideorejestratorów, warto zwrócić uwagę na czas, po jakim dany plik może zostać podzielony. Przykładowo, zapis 2/5/15 znaczy, że mamy możliwość ustawienia podziału filmu co 2, 5 albo 15 minut.
  • Rozdzielczość – najlepiej, by wynosiła ona minimum 720p. Im jest wyższa, tym większą jakość obrazu będziemy w stanie uzyskać. Należy jednak zdawać sobie sprawę z faktu, że nagrywając pliki w rozdzielczości Full HD, będą one zajmowały sporo miejsca.
  • Kąt nagrywania – wideorejestratory powinny posiadać możliwie jak największy kąt widzenia. Jedynie wówczas będziemy mieć pewność, że na nagraniu znajdą się minimum dwa pasy jezdni. W przypadku większości modeli wynosi on 120 stopni, lecz spotkać można się także z takimi, które oferują kąt 150 stopni.
  • Moduł GPS – kamera WiFi posiadająca tę funkcję pozwala na zapis nie tylko przejechanej trasy, lecz również naszej aktualnej prędkości.
  • Nagrywanie nocne – najlepiej do tego celu sprawdzą się modele wyposażone w diody podczerwieni oraz odporna na światło latarni lub innych samochodów.

W wysokiej jakości wideorejestratory możemy się zaopatrzyć na przykład tutaj - xblitz.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.