Reklama

Kupujemy kamerę samochodową

Opublikowano:
Autor:

Kupujemy kamerę samochodową - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kamera samochodowa, inaczej wideorejestrator, to rodzaj urządzenia, którego głównym zadaniem jest pomiar prędkości oraz rejestracja obrazu. Instaluje się ją w samochodach, dzięki czemu jesteśmy w stanie na bieżąco nagrywać trasę, którą się aktualnie poruszamy. Obraz jest zapisywany na karcie SD. Nagrania z takiej kamery mogą stanowić niezwykle cenny dowód dla ubezpieczyciela czy policji.

Kamera samochodowa, inaczej wideorejestrator, to rodzaj urządzenia, którego głównym zadaniem jest pomiar prędkości oraz rejestracja obrazu. Instaluje się ją w samochodach, dzięki czemu jesteśmy w stanie na bieżąco nagrywać trasę, którą się aktualnie poruszamy. Obraz jest zapisywany na karcie SD. Nagrania z takiej kamery mogą stanowić niezwykle cenny dowód dla ubezpieczyciela czy policji.

Wideorejestrator może się okazać przydatny w sytuacjach takich, jak:

  • Wypadek – takie nagranie może nam pozwolić udowodnić naszą niewinność lub stanowić dowód w sądzie. Możemy z niego również skorzystać podczas starania się o odszkodowanie.
  • Bezprawne zatrzymanie – gdy uważamy, że otrzymaliśmy mandat bezpodstawnie, możemy podeprzeć się stosownym nagraniem.
  • Chęć poprawy stylu jazdy oraz bezpieczeństwa jazdy – przeglądając nagrania zarejestrowane przez kamerę samochodową, jesteśmy w stanie wyeliminować popełniane przez nas na co dzień w trakcie jazdy błędy.
  • Rekreacyjne nagrywanie przejechanej przez nas trasy.

Parametry, które warto wziąć pod uwagę kupując taki sprzęt to między innymi:

  • Zapisywanie – by uniknąć sytuacji, w której zabraknie nam miejsca do nagrywania filmów, należy zaopatrzyć się w model obsługujący zewnętrzne karty SD o pojemności na poziomie około 16-32 gigabajtów lub dysponujący większą pamięcią wewnętrzną. Niektóre kamery rejestrują obraz w tak zwanej pętli, co oznacza, że starsze filmy są w automatyczny sposób nadpisywane przez nowe. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, iż nie musimy martwić się, że dane zdarzenie nie zostanie zarejestrowane z powodu braku miejsca na karcie. Z drugiej jednak strony, wiąże się to z prawdopodobieństwem utracenia ważnych plików. Zapoznając się ze specyfikacją poszczególnych wideorejestratorów, warto zwrócić uwagę na czas, po jakim dany plik może zostać podzielony. Przykładowo, zapis 2/5/15 znaczy, że mamy możliwość ustawienia podziału filmu co 2, 5 albo 15 minut.
  • Rozdzielczość – najlepiej, by wynosiła ona minimum 720p. Im jest wyższa, tym większą jakość obrazu będziemy w stanie uzyskać. Należy jednak zdawać sobie sprawę z faktu, że nagrywając pliki w rozdzielczości Full HD, będą one zajmowały sporo miejsca.
  • Kąt nagrywania – wideorejestratory powinny posiadać możliwie jak największy kąt widzenia. Jedynie wówczas będziemy mieć pewność, że na nagraniu znajdą się minimum dwa pasy jezdni. W przypadku większości modeli wynosi on 120 stopni, lecz spotkać można się także z takimi, które oferują kąt 150 stopni.
  • Moduł GPS – kamera WiFi posiadająca tę funkcję pozwala na zapis nie tylko przejechanej trasy, lecz również naszej aktualnej prędkości.
  • Nagrywanie nocne – najlepiej do tego celu sprawdzą się modele wyposażone w diody podczerwieni oraz odporna na światło latarni lub innych samochodów.

W wysokiej jakości wideorejestratory możemy się zaopatrzyć na przykład tutaj - xblitz.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE