Reklama

Kupił bezterminowy karnet. Już nieważny?

Opublikowano:
Autor:

Kupił bezterminowy karnet. Już nieważny? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - Właściciele basenu twierdzą, że karnet stracił ważność, choć jest na nim napisane jak wół: „Nie ulega przedawnieniu” - denerwuje się nasz czytelnik.

- Właściciele basenu twierdzą, że karnet stracił ważność, choć jest na nim napisane jak wół: „Nie ulega przedawnieniu” - denerwuje się nasz czytelnik.

W 2013 roku płocczanin i jego żona kupili karnet uprawniający do 15 wejść na basen w Hotelu Czardasz. Zapłacili 350 zł. - Do tej pory skorzystaliśmy z niego zaledwie kilka razy, bo skoro karnet jest bezterminowy, to nie bardzo się nam śpieszyło - opowiada nasz czytelnik. - Jednak niedawno żona poszła na basen i usłyszała, że karnet stracił ważność! Jak to możliwe, skoro jest bezterminowy?! 

Argumentem Czardasza - relacjonował nasz czytelnik - było to, że "karnet nie może być ważny w nieskończoność".  - Jeśli mam napisane: „karnet nie ulega przedawnieniu”, to rozumiem, że dopóty mogę z niego korzystać, dopóki w hotelu funkcjonuje basen! A nie że się nagle komuś odwidziało!

- Karnet nie może być ważny całe życie  - odpiera dyrektorka Hotelu Czardasz, Joanna Białaszek. - Czy jeśli ci państwo będą chcieli wykorzystać karnet w 2020 roku, to też mam się zgodzić?

Właścicielka hotelu przyznaje jednak, że zapis mówiący o tym, że karnet nie ulega przedawnieniu, „nie był fortunny”. - Chodziło nam o to, że bilet kupiony w końcówce 2012 roku był ważny do końca następnego roku, ale do głowy by nam nie przyszło, że ktoś będzie chciał na niego wejść po trzech latach  - mówi Joanna Białaszek. - Ponieważ jednak to był nasz błąd, honorowaliśmy tak wystawione karnety przez cały 2013 rok, przez 2014, nawet przez 2015 rok! Poszliśmy na rękę naszym klientom, wpuszczając ich nawet na karnety Orlen Mediki, choć taka firma od dawna nie istnieje! Ale kiedyś trzeba położyć temu kres. Porozumieliśmy się w tej sprawie z prawnikiem, który potwierdził, że mamy prawo do zmian.

Koniec końców Czardasz zaproponował, by ze względu na zbliżające się ferie karnety z zeszłego roku i starsze były ważne do końca lutego 2016 roku. Przy konkretnych pozycjach w cenniku korzystania z pływalni adnotację „nie ulega przedawnieniu” zamieniono na „ulega przedawnieniu”.

Czy hotel ma prawo skrócić ważność obowiązywania takiego karnetu? Milena Kondracka z Biura Miejskiego Rzecznika Konsumentów przyznaje, że sprawa nie jest wcale taka prosta, choć firma ma rzeczywiście prawo do zmiany regulaminu.  - Przede wszystkim trzeba by sięgnąć do regulaminu obowiązującego w 2013 roku - wskazuje. - Najlepiej byłoby, gdyby pan, który czuje się pokrzywdzony w tej sytuacji, zwrócił się do firmy z oficjalnym pismem o przedstawienie potwierdzonej za zgodność z oryginałem kopii regulaminu z 2013 r., by wyjaśnić, na jakich zasadach wydano karnet i na jaki okres.

Nasza rozmówczyni wskazuje, że zapis na karnecie o tym, że nie ulega on przedawnieniu, jest bardzo nieprecyzyjny, wprowadza w błąd i nasz czytelnik może domagać się wyjaśnień, jak go interpretować. - To nietrafione sformułowanie, bo nie można precyzyjnie określić, czego dotyczy. Część klientów może interpretować je jako bezterminową ważność karnetu - mówi Milena Kondracka. -  Na różnego rodzaju drukach od firm mamy wprawdzie skrótowe zapisy, ale już w regulaminie powinno być precyzyjnie wyjaśnione, co oznaczają. Obie strony powinny się porozumieć i wypracować jakieś rozwiązanie.

Po uzyskaniu tych informacji nasz czytelnik może zgłosić się po pomoc do Biura Miejskiego Rzecznika  Konsumentów.
 

AKTUALIZACJA:
Po opublikowaniu naszego artykułu Czardasz powiadomił o zmianie decyzji. - Mając na uwadze dobro naszych Gości, postanowiliśmy przedłużyć ważność wszystkich karnetów basenowych z sygnaturą z poprzednich lat do dnia 30 czerwca 2016 r. - poinformowała Joanna Białaszek. - Jeśli ten czas okaże się niewystarczający do wykorzystania karnetu w pełni, istnieje możliwość wydłużenia jego ważności do 31 grudnia 2016 r. Jednak aby móc wydłużyć karnet do końca 2016 r. należy wymienić go w recepcji hotelowej w nieprzekraczalnym terminie do 30 czerwca 2016 r.

 

Oświadczenie Hotelu Czardasz z 7.01.2016

Szanowni Państwo,
problem, dotyczący  karnetów z zapisem "nie ulega przedawnieniu" rozwiązany został w ramach działań wewnętrznych firmy, po zwróceniu uwagi przez naszych Klientów. Dobro naszych Gości stanowi o istnieniu Hotelu Czardasz Spa&Wellness i jest zawsze dla nas priorytetem. W chwili, w której zauważamy sytuację problemową, działamy tak, aby nasi Klienci nie odczuli dyskomfortu.
 
Dlatego wyjaśniamy, że każdy klient, który wykupił u nas karnet z zapisem „Karnet nie ulega przedawnieniu”, będzie mógł wykorzystać go w dogodnym dla siebie czasie, bezterminowo, przez okres istnienia basenu w Hotelu Czardasz.
 
Dodatkowo postanowiliśmy przedłużyć również ważność tych karnetów wydanych w poprzednich latach, które nie miały oznaczenia „karnet nie ulega przedawnieniu”, a więc były ważne tylko do końca roku, w którym zostały wydane. Te karnety basenowe z sygnaturą z poprzednich lat są ważne do 30.06.2016 r. W przypadku, gdy czas ten okaże się niewystarczający do wykorzystania karnetu w pełni, istnieje możliwość wydłużenia ważności karnetu do 31.12.2016r. Aby móc wydłużyć karnet do końca roku 2016, należy wymienić go w recepcji hotelowej w nieprzekraczalnym terminie do 30.06.2016 r.

Jednocześnie przepraszamy wszystkich Klientów, którzy w wyniku tej sytuacji poczuli się dotknięci naszymi działaniami. Zapewniamy, że nie były one zamierzone, a zadowolenie naszych Gości, jak zawsze, pozostaje dla nas priorytetem.

Z poważaniem
Joanna Białaszek
Hotel Czardasz Spa&Wellness

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE