Reklama

Kupić nową odzież roboczą, a może jednak wynajmować wyposażenie dla pracowników? Eksperci omawiają wszystkie za i przeciw

Opublikowano:
Autor:

Kupić nową odzież roboczą, a może jednak wynajmować wyposażenie dla pracowników? Eksperci omawiają wszystkie za i przeciw - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Racjonalizacja wydatków w firmie to trudny, aczkolwiek w niepewnych czasach kryzysu często konieczny proces dla przetrwania całego przedsiębiorstwa. Cięcia i inne zmiany zazwyczaj zaczynają się od najniższego szczebla. Tymczasem redukcje pensji czy etatów niekoniecznie powinny być przeprowadzane w pierwszej kolejności. Na początek należałoby się przyjrzeć pozostałym kosztom stałym: materiałom eksploatacyjnym czy niezbędnym do pracy sprzętom. Nawet w tak niepozornej kategorii jak odzież robocza da się znaleźć przestrzeń do oszczędności.

Racjonalizacja wydatków w firmie to trudny, aczkolwiek w niepewnych czasach kryzysu często konieczny proces dla przetrwania całego przedsiębiorstwa. Cięcia i inne zmiany zazwyczaj zaczynają się od najniższego szczebla. Tymczasem redukcje pensji czy etatów niekoniecznie powinny być przeprowadzane w pierwszej kolejności. Na początek należałoby się przyjrzeć pozostałym kosztom stałym: materiałom eksploatacyjnym czy niezbędnym do pracy sprzętom. Nawet w tak niepozornej kategorii jak odzież robocza da się znaleźć przestrzeń do oszczędności.

Zakup daje firmie większą swobodę w dysponowaniu sprzętem, ale też generuje dodatkowe wydatki

Użytkowany sprzęt z czasem ulega zużyciu, może również stracić swoje właściwości pod wpływem jakiegoś niespodziewanego zdarzenia: zarówno zawinionego przez pracownika, jak też wypadku pod wpływem splotu nieszczęśliwych okoliczności. Jeżeli konieczny do codziennej pracy ekwipunek ulegnie w takiej sytuacji zniszczeniu, należy zapewnić takiej osobie nowe wyposażenie. Innego wyjścia najzwyczajniej w świecie nie ma. Odpowiednia dla danej branży odzież robocza jest stosunkowo łatwo dostępna, na rynku można znaleźć wiele ofert. Pytanie brzmi, czy firma może sobie pozwolić na regularny zakup kolejnych zestawów. Eksperci z firmy Elis – na terenie Polski znanej również pod nazwą Berendsen sprzed fuzji – zwracają uwagę, że systematycznie zwiększa się popularność wynajmu. „Abonament” wprawdzie wymaga regularnych wpłat, ale w zamian zapewnia szereg wymiernych korzyści.

Outsourcing odzieży roboczej zapewnia dostęp do branżowych nowinek od razu, kiedy trafiają na rynek

Lepsze tkaniny, bardziej wytrzymałe materiały, zapewniające wyższy poziom ochrony. Postęp w tej branży nie jest może tak spektakularny, jednak firmy są w stanie odczuć różnicę na plus po wymianie wyposażenia na najnowsze modele. W wariancie wynajmu często można zagwarantować sobie, że dostawca będzie przywoził kolejne wersje tekstyliów od razu po rozpoczęciu jej produkcji. Warto także zwrócić uwagę na usługę serwisowania: to producent odzieży roboczej zajmie się jej praniem, suszeniem itd. Pod względem ekonomicznym takie rozwiązanie systemowe prezentuje się znakomicie – tym bardziej, jeżeli alternatywą są regularne wizyty w specjalistycznej pralni. Nierzadko pojawia się też różnica w jakości profesjonalnego serwisu. Kolejnym atutem outsourcingu odzieży roboczej będzie pełna kontrola nad tym, co dzieje się z poszczególnymi egzemplarzami. Nie ma możliwości, by z firmowych zasobów zniknęła choćby jedna sztuka.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE