Reklama

Kup obraz, pomóż choremu Antosiowi

Opublikowano:
Autor:

Kup obraz, pomóż choremu Antosiowi - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Antoś Faberski cierpi na rzadka chorobę genetyczną, która dotyka jedno na 200 tysięcy dzieci. Kto chce wesprzeć finansowo jego rodziców, może kupić obraz na piątkowej aukcji.

Antoś Faberski cierpi na rzadka chorobę genetyczną, która dotyka jedno na 200 tysięcy dzieci. Kto chce wesprzeć finansowo jego rodziców, może kupić obraz na piątkowej aukcji.

Zespół Aperta to niezwykle rzadkie schorzenie genetyczne. Gdy Antoś Faberski przyszedł na świat, okazało się, że ma rozszczep podniebienia, zdeformowaną czaszkę oraz zrośnięte paluszki dłoni i stóp.

Leczenie i rehabilitacja chłopca przekraczają finansowe możliwości państwa Faberskich, którzy robią wszystko, by pozyskać pieniądze na leczenie swego syna. Pukali, z dobrym skutkiem, do drzwi związków sportowych, firm, instytucji, osób prywatnych.

Wielu dobroczyńców zgłosiło się do nich z potrzeby niesienia pomocy. Tak było między innymi z Krzysztofem Orankiewiczem, studentem Akademii Sztuk Pięknych. To właśnie on zaprosił grono swoich znajomych do stworzenia 26 obrazów, które można było podziwiać w Płockiej Galerii sztuki podczas wystawy „Chce się wracać… Poranek dzieciństwa”.

Już w piątek, 4 kwietnia o 17 odbędzie się aukcja, podczas której będzie można wylicytować każdy z eksponowanych w PGS obrazów.

Fot. Tomasz Miecznik/Portal Płock

Zobacz również:UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE