Reklama

"Kulturowe barbarzyństwo" w Płocku. Tak twierdzi szef MSWiA

Opublikowano:
Autor:

"Kulturowe barbarzyństwo" w Płocku. Tak twierdzi szef MSWiA - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Sprawa płockiego kościoła na Górkach stała się już ogólnopolska. Doszedł kolejny element - "profanacja świętego od wieków, dla wszystkich pokoleń Polaków, wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej".

Sprawa płockiego kościoła na Górkach stała się już ogólnopolska. Doszedł kolejny element - "profanacja świętego od wieków, dla wszystkich pokoleń Polaków, wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej". Tak napisał dziś na Twitterze szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Joachim Brudziński.

Przypomnijmy, że w sobotę odbyła się w Płocku konferencja z udziałem m.in. Kai Godek i Krzysztofa Kasprzaka z Fundacji Życie i Rodzina. Kasprzak napisał dziś na Twitterze:

Trwają ataki na kościół katolicki w Polsce. W Płocku profanacja i szydzenie z Najświętszej Maryi Panny. Takimi plakatami został oklejony kościół. Potrzebna jest ustawa delegalizujaca organizacje LGBTQ. #stopdewiacji

Temat pojawił się również podczas samej konferencji. Wokół kościoła, w tym na koszach i przenośnych toaletach, dostrzeżono plakaty ze sprofanowanym wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej. Aureole przedstawionych na obrazie Maryi i Dzieciątka, zamiast złotego koloru, miały barwy tęczy.

[ZT]22213[/ZT]

Publicysta Rafał Ziemkiewicz opublikował komentarz na Twitterze:

– Pan minister Brudziński, pan Prezydent Andrzej Duda i inni tak zatroskani gdy Polacy spalą kukłę albo wariat wybije szybę – coś, być może? – pytał na Twitterze Ziemkiewicz.

Sprawa ostatecznie dotarła do szefa MSWiA, Joachima Brudzińskiego.

Jak się dowiedziałem w Płocku dokonano profanacji, świętego od wieków, dla wszystkich pokoleń Polaków, wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej . Sprawą z urzędu zajmie się Policja. Nie może być zgody w imię pseudotolerancyjnych „happeningów” na tego typu #kulturowebarbarzyństwo

— Joachim Brudziński (@jbrudzinski) 27 kwietnia 2019

[ZT]22218[/ZT]

[ZT]22162[/ZT]

[ZT]22197[/ZT]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE