Reklama

Reklama

Kulturalne półkolonie dla dzieci. Jutro startują zapisy na "Wakacje z Orlenem"

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: PKN Orlen

Kulturalne półkolonie dla dzieci. Jutro startują zapisy na "Wakacje z Orlenem" - Zdjęcie główne

foto PKN Orlen

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już jutro odbędą się zapisy na półkolonie kulturalne w ramach "Wakacji z Orlenem". Przygotowano dwa turnusy. Udział w nich jest bezpłatny. Należy jednak się spieszyć - ilość miejsc jest ograniczona.

Reklama

W poniedziałek, 20 czerwca, uruchomione zostaną zapisy na półkolonie kulturalne w ramach "Wakacji z Orlenem". Koncern, wraz ze Stowarzyszeniem Edukacji Kulturalno-Artystycznej i Nauki, zapraszają dzieci z Płocka i okolic na ciekawe zajęcia. Zostały one przygotowane dla najmłodszych z roczników 2007-2015.

Przygotowano dwa turnusy. Zajęcia odbędą się w Szkole Podstawowej nr 23 przy ulicy Walecznych 20 w Płocku, w terminach: 4 - 8  lipca (I turnus) oraz 11 - 15  lipca (II turnus).

Oferta półkolonii skierowana jest do dzieci, które chcą wziąć udział w zajęciach artystycznych (muzycznych, plastycznych, teatralnych, tanecznych, audio-wizualnych).  Organizatorzy liczą na udział przede wszystkim tych dzieci, które na co dzień grają na instrumentach, chcących spróbować swoich sił w grze zespołowej lub dzieci zainteresowanych muzykowaniem. Grupa muzyczna będzie podzielona na wokalną i instrumentalną.

Nową propozycją jest natomiast grupa audio-wizualna, w ramach której dzieci spróbują swoich sił ze sprzętem. Poznają szutkę nagrywania i realizacji krótkich form filmowych, a także podstawy obróbki przygotowanego materiału). 

Do udziału w półkoloniach zaproszone są też dzieci z Ukrainy. Mogą one wziąć udział w zajęciach w grupie teatralnej z nauką języka polskiego. Warsztat prowadzony będzie przez aktorkę płockiego teatru, a w komunikacji pomoże tłumacz z Ukrainy.

W trakcie trwania półkolonii uczestnicy wezmą udział w zajęciach warsztatowych, których finałem będą prezentacje i wystawy. Ich efekt końcowy będzie uzależniony od pomysłowości i kreatywności dzieci. 

Podczas półkolonii zaplanowano też jednodniową wycieczkę do Warszawy.

Udział w "Wakacjach z Orlenem" jest bezpłatny. W ramach projektu dzieci otrzymają wyżywienie (drugie śniadanie i obiad). Karty zgłoszeniowe i inne wymagane dokumenty można pobrać na stronie internetowej stowarzyszenia.

Warunkiem zgłoszenia dziecka do udziału w półkoloniach jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego wraz z załącznikami i osobiste dostarczenie go w terminie 20 - 21 czerwca 2022 r. (poniedziałek, wtorek) oraz 23 czerwca 2022 r. (środa) – w przypadku wniosków dla dzieci z Ukrainy, w godzinach 15.00 - 16.30 do Szkoły Podstawowej nr 23 przy ul. Walecznych 20 (przy wejściu głównym do szkoły).

Ilość miejsc na półkolonie jest ograniczona. O zakwalifikowaniu się uczestnika decyduje kolejność zgłoszeń. Lista dzieci przyjętych do udziału w półkoloniach kulturalnych zostanie opublikowana w dniu 27 czerwca 2022 r. o godz. 14.00 na stronie internetowej SEKAiN.

Sponsorem tytularnym półkolonii kulturalnych w ramach "Wakacji z Orlenem" jest PKN Orlen.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy