Reklama

Kultowa kreskówka w interaktywnej wersji

Opublikowano:
Autor:

Kultowa kreskówka w interaktywnej wersji - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Chcesz przekonać się, jak wygląda wnętrze ludzkiego mózgu i innych organów? Wybierz się na interaktywną wystawę „Było sobie życie” w Galerii Wisła.

Chcesz przekonać się, jak wygląda wnętrze ludzkiego mózgu i innych organów? Wybierz się na interaktywną wystawę „Było sobie życie” w Galerii Wisła.

Edukacyjna seria „Było sobie życie” w pełni zasłużyła sobie na miano kultowej animacji. Teraz mieszkańcy Płocka i okolicy po raz pierwszy mają okazję, aby wraz z jej bohaterami osobiście zajrzeć do wnętrza ludzkiego organizmu.

Interaktywna wystawa „Było sobie życie” to zaproszenie na podróż do wnętrza ludzkiego organizmu. Zwiedzający będą mogli zapoznać się z kilkudziesięcioma zagadnieniami współczesnej medycyny, biologii i genetyki. Konstrukcja całego projektu została pomyślana tak, aby współgrać z nauczaniem w szkołach podstawowych, gimnazjach i liceach.

Całkowicie bezpłatna ekspozycja dostępna będzie do 23 lutego w godzinach otwarcia Galerii Wisła. Grupy zorganizowane mogą zapisywać się pod mailowym adresem ewa@gmdk.pl lub telefonicznie pod numerem 690 030 362. Tam również można kierować wszelkie związane z ekspozycją pytania.

– Po wystawie oprowadzają wykwalifikowani animatorzy, którzy odpowiadają na każde pytanie – powiedział Artur Koziński, przedstawiciel Galerii Wisła – Największą atrakcją wystawy jest wycieczka do ludzkiego mózgu. Zainteresowane osoby wchodzą do wnętrza makiety mózgu, gdzie prezentowane są materiały multimedialne, emitowane na sferze wewnętrznej. Uwagę zwracają również cztery fantomy wykonane w dużej skali: mózg, serce, oko i ucho.

Organizatorzy wystawy przygotowali również warsztaty, podczas których będzie można poznać szczegółową budowę organów odpowiadających za zmysły. Ich uzupełnieniem są mniejsze, w pełni interaktywne fantomy.

Zwiedzający mają do swej dyspozycji oryginalnej wielkości model ludzkiego szkieletu. Animator prezentuje na nim kostną budowę człowieka. Część laboratoryjna wystawy została wyposażona w w interaktywne stanowiska z wysokiej klasy mikroskopami optycznymi oraz preparatami ludzkich tkanek. Uzupełnieniem prowadzonych prezentacji i wykładów będą tablice dydaktyczne kompleksowo opisujące poruszane tematy.

Fot. Archiwum Galerii Wisła

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE