Reklama

Kukiz'15 wkracza do gry. Chcą wystawić kandydata na prezydenta Płocka

Opublikowano:
Autor:

Kukiz'15 wkracza do gry. Chcą wystawić kandydata na prezydenta Płocka - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wyborcza machina już ruszyła. Na razie w wyborach na prezydenta Płocka są trzy oficjalne nazwiska. Przypomnijmy: to urzędujący prezydent Andrzej Nowakowski, miejska radna Prawa i Sprawiedliwości Wioletta Kulpa oraz radny Polskiego Stronnictwa Ludowego Tomasz Kominek.

Wyborcza machina już ruszyła. Na razie w wyborach na prezydenta Płocka są trzy oficjalne nazwiska. Przypomnijmy: to urzędujący prezydent Andrzej Nowakowski, miejska radna Prawa i Sprawiedliwości Wioletta Kulpa oraz radny Polskiego Stronnictwa Ludowego Tomasz Kominek.

Dwoje z tego grona sporo planów już ujawniło. Znamy zarys "Planu dla Płocka" Andrzeja Nowakowskiego (PO oficjalnie swoich list nie pokazało, chociaż wiadomo, że znajdzie się na nich m.in. aktor płockiego teatru Mariusz Pogonowski, obecni radni PO czy też startujący w poprzednich wyborach z list SLD Jacek Jasion, a także kandydaci płockiego koła Nowoczesnej). Pełne listy zaprezentowało także PSL wraz z 20 postulatami programowymi (w sumie ma być sto). Jak na razie najbardziej enigmatyczny pozostaje PiS. Kandydująca na prezydenta Wioletta Kulpa ujawniła swojego czasu, że zależy im na bezpłatnej komunikacji dla płocczan czy na budowie trzeciego mostu.

A co z pozostałymi ugrupowaniami? Sojusz Lewicy Demokratycznej i Kukiz'15 nie mają jeszcze zgłoszonych list wyborczych. W przypadku SLD to kwestia kilku dni, kiedy poznamy decyzję Litosławy Koper, czy zamierza ubiegać się o prezydencki fotel w ratuszu.

Nieco inaczej wygląda sprawa z Maciejem Dąbrowskim. - Jeśli chodzi o działalność zawodową, jestem spełnionym człowiekiem - mówi nam lokalny lider Kukiz'15. - Zostałem namaszczony jako kandydat na prezydenta Płocka. Jeśli PKW mnie nie odrzuci w trakcie sprawdzania podpisów z poparciem, to zamierzam wystartować w tegorocznych wyborach samorządowych na prezydenta Płocka, a także na radnego.

Obecnie zostały do załatwienia sprawy formalne, czyli wspomniane zgłoszenie list do PKW. Kukiz'15 planuje ogólnopolską konwencję 22 września. - Zaraz po niej ogłosimy kandydatów do Rady Miasta Płocka. Mamy pełne listy dla czterech okręgów wyborczych, kandydaci będą też wystawieni w wyborach do sejmiku. Oprócz członków Kukiz'15, na listach pojawią się również nazwiska ludzi wspierających stowarzyszenie. 

Dąbrowski będzie "jedynką" na Podolszycach. - Zdecydowałem się na kandydowanie, aby coś po sobie zostawić. Powiedzieć wnukom, co mi się udało. Zresztą w życiu zawodowym czuję się spełniony, z kolei w polityce jestem zaledwie od roku. Dla mnie te wybory to kolejne wyzwanie, a nie być albo nie żyć. Podchodzę do tego ze spokojem. Jeśli coś nie wyjdzie, nie będzie tragedii. Przynajmniej ludzie mnie poznają. Atmosfera wokół wyborów już robi się gęsta. Dalej z pewnością będzie ciekawie. Jestem przekonany, że mogę powalczyć.

W wyborach do rady miasta za bardzo duży sukces uważa uzyskanie czterech mandatów, dwa to wersja minimum. - Nie ogłosimy żadnych stu punktów. Dla nas najważniejsze pozostają takie sprawy, jak zdrowie, środowisko i mieszkańcy. Orlen to z jednej strony dobrodziejstwo dla miasta z racji podatków czy miejsc pracy, a z drugiej strony wszyscy mamy świadomość, że w Ciechocinku nie mieszkamy - kontynuuje Dąbrowski. - Jestem przedsiębiorcą od 30 lat i prezesem wielobranżowej spółdzielni rzemieślniczej, dlatego moje spojrzenie na miasto różni się od obecnego. Moje szanse? Mam nadzieję, że ludzie mają już dość wojny prowadzącej do destrukcji. Wystarczy spojrzeć na negatywne stosunki miasta z Orlenem. Sporo do życzenia pozostawiają relacje między władzą miasta a rządem centralnym. Widać układziki, na które się nie zgadzam. Tu trzeba pracować dla ludzi, nie dla siebie. Musi się obudzić społeczeństwo obywatelskie. Pamiętajmy, że ścieżek rowerowych nie robi prezydent Nowakowski, tylko my, bo środki na ten cel pochodzą z naszych podatków. Osobiście odnoszę wrażenie, że nasze miasto jest bardzo drogie w utrzymaniu - dodaje Dąbrowski. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE