Reklama

Kukiz: Liczę na wynik dwucyfrowy. Struzik: Idziemy wygrać wybory!

Opublikowano:
Autor:

Kukiz: Liczę na wynik dwucyfrowy. Struzik: Idziemy wygrać wybory! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Było głośno, dynamicznie, krytycznie i optymistycznie przez ponad dwie godziny. W płockim teatrze odbyła się w sobotę Krajowa Konwencja Wyborcza PSL Koalicji Polskiej z udziałem liderów PSL, Kukiz'15 oraz Unii Europejskich Demokratów. Koalicja liczy na bardzo dobry wynik podczas październikowych wyborów parlamentarnych.

Było głośno, dynamicznie, krytycznie i optymistycznie przez ponad dwie godziny. W płockim teatrze odbyła się w sobotę Krajowa Konwencja Wyborcza PSL Koalicji Polskiej z udziałem liderów PSL, Kukiz'15 oraz Unii Europejskich Demokratów. Koalicja liczy na bardzo dobry wynik podczas październikowych wyborów parlamentarnych. 

Sala Teatru Dramatycznego okazała się zdecydowanie za mała. Uczestnicy konwencji siedzieli na schodach, stali w korytarzach, a część nie zmieściła się w budynku. Prowadzący spotkanie już kilkadziesiąt minut przed otwarciem zagrzewali ludzi z transparentami do dynamicznego udziału w konwencji, do okrzyków, skandowania haseł itd. 

Przy teatrze już przed konwencją Koalicji Polskiej stanęła kilkuosobowa grupa z transparentami, bardzo nieprzychylnymi PSL. I trwała na posterunku przez całe spotkanie. 

Konwencję rozpoczęło okazałe wejście pocztów sztandarowych, uroczyście odśpiewano Rotę, czyli hymn PSL. Była też krótka animacja z podstawowymi pomysłami i planami Koalicji Polskiej. Liderów ugrupowań koalicji zaprosił na scenę poseł PSL Piotr Zgorzelski. "Ela, Władek, Paweł" - skandowano na sali.

- Witam w Stołecznym Książęcym Mieście Płock. To jest miasto bohater. Tu 99 lat temu zatrzymano nawałę bolszewicką, ideologię zniszczenia. Cześć i chwała Bohaterom - patriotycznie mówił Władysław Kosiniak-Kamysz, lider PSL. - Tu nie najważniejszy jest Władek, Paweł czy Ela. Tu najważniejsza jest Polska. Tu jest Polska, w Płocku jest Polska i w mniejszych miejscowościach. I Polska nie jest skazana na mniejsze zło, w tych wyborach będzie też można wybrać większe dobro! Nie jesteśmy anty-PiS ani anty-opozycją, jesteśmy za demokratyczną i sprawiedliwą Polską.  Podjęliśmy się budowy koalicji nie przeciwko komuś. Jesteśmy za silną Polską.

Podkreślił, że PSL nie poszedł na łatwiznę, nie związał się z PO, tak jak Kukiz'15 nie idzie do wyboru z PiS, choć rozmowy były. 

- Polacy nie są skazani ani na wybór totalnej opozycji, ani totalnej władzy - podkreślił lider PSL. - Wierni swym ideom idziemy własną drogą, trudniejszą, może bardziej krętą, ale naszą własną. Tym ideom jesteśmy wierni. A Polska toczona jest ciężką chorobą nienawiści. To już polityczna wojna domowa!

Nawiązując do programu zaczął od emerytury bez podatku, co oznaczałoby średnio 400 zł więcej w kieszeni emeryta co miesiąc. Mówił też o zbyt dużych obciążeniach podatkowych, proponuje więc dobrowolny ZUS. A do tego - stawia na polską, zdrową żywność, od rodzimych producentów. 

- Zamiast ponad 1 mld zł na rządową telewizję, która niszczy i kłamie, lepiej przekazać 1 mld zł na ubezpieczenia rolnicze - grzmiał przy burzy braw Władysław Kosiniak-Kamysz.

Paweł Kukiz zaznaczył, że po tak świetnej przemowie lidera PSL niewiele ma do dodania.

- Ale muszę podkreślić, że w 2015 r. przysięgałem, że nigdy nie zdradzę praw obywatelskich i tego dochowałem. I nie poszedłem prostą drogą z PiS, ale własną - mówił Kukiz. - Nie macie już dość tych rodzinnych kłótni przy stole? Jedni za PiS, drudzy za PO... A my mamy nową drogę, centrum. Demokracji nigdy w Polsce nie było. Jestem za referendami, jednomandatowymi okręgami wyborczymi, by każdy mógł zostać posłem. Celujemy w dwucyfrowy wynik wyborczy w październiku. I to my będziemy decydować, kto będzie rządzić w tym kraju!

Elżbieta Bińczycka z Unii Europejskich Demokratów zaznaczyła, że od 29 lat jest wierna tej samej partii, choć pod różnymi nazwami. Odniosła się także do sytuacji w kraju.

- Można się sprzeczać, ale nie można się nienawidzić! - mówiła Elżbieta Bińczycka.-  Panie Władku - ja panu wierzę! Panie Pawle - ja chcę panu uwierzyć. I myślę, że panu uwierzę!

Głos zabrał także marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik. Mówił o tradycji ruchu ludowego, jego dokonaniach, ważnej roli na przestrzeni lat. 

- Przetrwaliśmy 124 lata. I wiele wnieśliśmy do rozwoju naszej kochanej Ojczyzny - podkreślał Struzik. - Idziemy te wybory wygrać! A więc do roboty, każdy ma gryźć ziemię przez te dwa miesiące!

Na scenie pojawili się także kandydaci Koalicji Polskiej do Sejmu i Senatu (jedynki) z całego kraju. W okręgu płockim to Piotr Zgorzelski (Sejm) i Waldemar Pawlak (Senat). Ponownie odśpiewano Rotę a także hymn państwowy. Apogeum euforii nastąpiło, gdy na koniec spotkania Paweł Kukiz zaśpiewał  piosenkę "Miasto budzi się".

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE