Reklama

Kto po Mobilisie przejmie kursy na trasie Płock - Warszawa? Jest chętna firma

Opublikowano:
Autor:

Kto po Mobilisie przejmie kursy na trasie Płock - Warszawa? Jest chętna firma - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Co będzie dalej z podróżnymi po 8 listopada, kiedy Mobilis zaprzestanie świadczyć usługi transportowe na trasie między Płockiem a Warszawą? To pytanie zadawano ostatnio kierowcom autobusów. Ci twierdzili, że wejdzie nowy przewoźnik. Faktycznie, jest na to szansa.

Co będzie dalej z podróżnymi po 8 listopada, kiedy Mobilis zaprzestanie świadczyć usługi transportowe na trasie między Płockiem a Warszawą? To pytanie zadawano ostatnio kierowcom autobusów. Ci twierdzili, że wejdzie nowy przewoźnik. Faktycznie, jest na to szansa.

Przypomnijmy, że pierwotnie kursy miały być realizowane do końca października, następnie datę przesunięto do 8 listopada. Firma Mobilis Group poproszono przez nas o wyjaśnienia, stwierdziła, że jako spółka nie mogą pozwolić sobie na generowanie strat. Połączenie były, co mocno podkreślano, nierentowne.

- Dlatego obecnie jako PKS w Płocku skupiamy się na realizacji połączeń kontraktowych zawieranych m.in. z samorządami na przewóz uczniów do szkół czy z zakładami pracy na przewóz pracowników. Będziemy je prowadzili, dopóki będą one gwarantowały nam przychód. Połączenia te odbywają się bez zakłóceń i nie ma w tej chwili decyzji o likwidacji czy zawieszeniu któregoś z nich.

W dodatkowym wyjaśnieniu zaistniałej sytuacji dodano, że mieszkańcy Płocka nie zostali pozbawieni połączeń autobusowych na trasie Płock – Warszawa. - Z naszych informacji wynika, że trasę tę będzie obsługiwał inny operator.

Na Facebooku można znaleźć informację, zgodnie z którą usługi dla pasażerów  korzystających z połączenia Warszawa - Płock przejmie firma Stalko z Zielonki, a w rozkładzie  jazdy będzie uwzględnione 18 par kursów.

Na razie jednak na ich stronie internetowej nie ma o tym żadnej informacji, dlatego zwróciliśmy się do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie (jednocześnie czekamy na odpowiedź od firmy Stalko). Rzeczniczka prasowa urzędu, Marta Milewska potwierdza, że firma  STALKO złożyła wniosek o uzyskanie zezwolenia na linię Warszawa – Płock.

- Wniosek jednak posiada braki formalne i z tego powodu przewoźnik został wezwany do ich usunięcia - wyjaśnia. - Po dosłaniu brakujących dokumentów urząd prześle projekt rozkładu jazdy do uzgodnienia do wszystkich starostów, właściwych ze względu na planowany przebieg linii komunikacyjnej. Dopiero, gdy wszyscy starostowie uzgodnią przebieg linii, urząd wyda stosowne zezwolenie. Na dzień dzisiejszy zezwolenia na przewóz regularny można wydawać do końca 2018 r.

[ZT]20750[/ZT]

[ZT]20759[/ZT]

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE