Reklama

Kto na prezydenta? Zapraszamy na pierwszą przedwyborczą debatę

Opublikowano:
Autor:

Kto na prezydenta? Zapraszamy na pierwszą przedwyborczą debatę - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trzy płockie redakcje połączyły siły, aby gruntownie przepytać kandydatów w nadchodzących wyborach samorządowych na prezydenta Płocka. Jeśli macie pytania, będzie to doskonała okazja, aby je zadać uczestnikom debaty.

Trzy płockie redakcje połączyły siły, aby gruntownie przepytać kandydatów w nadchodzących wyborach samorządowych na prezydenta Płocka. Jeśli macie pytania, będzie to doskonała okazja, aby je zadać uczestnikom debaty.

Debata w Hotelu Herman odbędzie się 3 października, co oznacza, że pozostało 20 dni. W międzyczasie będziemy już wiedzieli, ilu dokładnie kandydatów wystartuje w wyborach samorządowych, ubiegając się o najważniejsze stanowisko w płockim ratuszu (kandydaturę można zgłaszać do komisji wyborczej najpóźniej do 26 września). Na razie możemy wskazać cztery nazwiska: urzędującego prezydenta Andrzeja Nowakowskiego, jako kandydata Platformy Obywatelskiej, miejską radną Wiolettę Kulpę, która będzie ubiegała się o to stanowisko z list Prawa i Sprawiedliwości, kandydata Ludowców, a także radnego miejskiego, Tomasza Kominka. Wspomniane grono, zgodnie z deklaracjami, zapewne powiększy kandydat Kukiz'15, Maciej Dąbrowski. Kandydaci już zostali powiadomieni. Jeśli w międzyczasie ktoś jeszcze zdecyduje się do nich dołączyć, może czuć się wstępnie zaproszony. Przypominamy, że wciąż nie znamy decyzji Litosławy Koper z Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Z pewnością do 3 października kampania rozkręci się na dobre, dlatego trzy redakcje: "Portal Płock", "Gazeta Wyborcza" i "Radiomixx.pl" postanowiły dowiedzieć się od poszczególnych kandydatów, co mają do zaproponowania płocczanom, jaka jest ich wiedza o mieście i co sądzą o niektórych sprawach związanych z naszą "małą ojczyzną". W tym celu Hotel Herman, aby wszystko odbyło się w komfortowych warunkach, użyczy sali zarówno dla kandydatów, jak i dla mieszkańców, którzy zechcą uczestniczyć w debacie. Jeśli jednak ktoś nie będzie mógł przybyć 3 października, a jest nią zainteresowany, zaprosimy do obejrzenia transmisji.

Formuła spotkania jest już gotowa i przewiduje pulę pytań zarówno od mediów, jak i od osób z sali, czy też od kandydatów do kandydatów (ale w jakiej formie i czego będą dotyczyć, to dopiero zdradzimy 3 października). A zaczniemy od klasówki z Płocka, której wyniki zostaną ogłoszone na koniec debaty. Poszczególne części odseparują od siebie krótkie serie tzw. szybkich strzałów. Jeśli ktoś pamięta współorganizowaną przez Portal Płock debatę z kandydatami w Hotelu Herman w 2015 r., powinien kojarzyć nieduże tabliczki z napisem "TAK" lub "NIE", które należy unieść w górę tuż po zadanym pytaniu. Kandydatom za każdym razem będzie przysługiwał określony czas na odpowiedź. Kiedy rozlegnie się dźwięk dzwonka, wypowiedź zostanie przerwana, by zbytnio nie przedłużać całego wydarzenia.

Serdecznie zapraszamy do udziału w przepytywaniu polityków. Pamiętajcie - Hotel Herman w środę 3 października. Początek o godzinie 17.00! Liczymy na Waszą obecność.

Fot. Tomasz Miecznik

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE