Reklama

Krzysztof Kiljański zaśpiewał dla płocczanek [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Krzysztof Kiljański zaśpiewał dla płocczanek [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wokalista znany z piosenki „Prócz ciebie, nic”, śpiewanej w duecie z Kayah wystąpił w sobotę w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Płocku.

Wokalista znany z piosenki „Prócz ciebie, nic”, śpiewanej w duecie z Kayah wystąpił w sobotę w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Płocku.

Krzysztof Kiljański rozpoczął swoją karierę w pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych, jednak na rozgłos musiał trochę poczekać. Sukcesy zaczął bowiem odnosić dość niedawno, w projektach o charakterze jazzowym. Przyniosła mu to owocna współpraca z wieloma wybitnymi polskimi jazzmanam, doświadczenie i nagrody na Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu (2001), Old Jazz Meeting "Złota Tarka" w Iławie (2002) oraz uczestnictwo w wielu koncertach i festiwalach w kraju i w Europie.

Od 2002 roku Krzysztof Kiljański wraz z kompozytorem Witoldem Cisło pracował nad wspólnym projektem, który w 2003 roku zaowocował wydaniem płyty demo z autorskim materiałem. W następnej kolejności wydał płytę z Kayah. Premiera płyty "In The Room", zawierającej mieszankę różnych stylów, m.in. popu, ballady, jazzu i bluesa, odbyła się na początku 2005 roku. Album  odniósł duży sukces - status Złotej Płyty.

Singel "Prócz Ciebie, nic", w którym gościnnie zaśpiewała Kayah, uplasował się w czołówce wielu radiowych list przebojów.

W następnych latach ukazały się płyty: "Barwy Kofty" (2012) i "Powrót" (2013).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE