Król zawitał do Płocka! Zwycięstwo siatkarzy KPS w pierwszej lidze mazowieckiej [ZDJĘCIA]

Wiadomości W drugiej kolejce pierwszej ligi mazowieckiej siatkarze KPS Płock, którzy są beniaminkiem, pokonali Herkulesa Sulejówek 3:0. W zespole KPS gra Jan Król, który jeszcze wiosną występował na parkietach PlusLigi w barwach AZS Olsztyn.

W poprzednim sezonie KPS wygrał swoją grupę drugiej ligi mazowieckiej, doznał zaledwie jednej porażki. W fazie play off pokonał SPS Konstancin Jeziorna, uległ zespołowi SPS Radmot Jedlińsk, a w decydującym barażu pokonał Herkules Sulejówek i awansował do pierwszej ligi.

Głównym sponsorem KPS został ORLEN S.A. Na tym poziomie wymagania są już znacznie wyższe, więc klub postanowił wzmocnić skład. Na grę w Płocku zdecydował się m. in. Jan Król, atakujący AZS Olsztyn, czyli zawodnik z PlusLigi!

Jan Król ma 32 lata, pochodzi z Sochaczewa. Mierzy 198 cm wzrostu, karierę rozpoczynał w Metrze Warszawa, występował w reprezentacji Polski kadetów i juniorów.

W 2009 r. podpisał pierwszy kontrakt w najwyższej klasie rozgrywkowej z AZS Politechniką Warszawską. Grał m.in. w Niemczech, Austrii i Rumunii, a od 2021 r. - w AZS Olsztyn. W KPS Płock Jan Król gra nie na pozycji atakującego, lecz przyjmującego.

W pierwszym meczu pierwszej ligi mazowieckiej (wyżej jest ogólnopolska druga liga) KPS uległ 0:3 faworytowi rozgrywek, ekipie ProNutiva SKK Belsk Duży.

W drugiej kolejce w popularnej "Blaszak Arenie" przy Kobylińskiego KPS Płock podejmował UKS Herkules Sulejówek. Pierwsze dwa sety to totalna dominacja gospodarzy, którzy wygrali gładko do 15 i 14. To - jak to bywa w siatkówce - nieco uśpiło zawodników KPS, doszły także zmiany w składzie i dość nieoczekiwanie w trzecim secie Herkules wygrywał już 24:21!

Na szczęście dla KPS zadziałał blok, doszły udane kontry i ostatecznie zespół z Płocka wygrał seta po zaciętej końcówce do 27 i tym samym cały mecz 3:0.

W trzeciej kolejce KPS pojedzie 22 października do Siedlec, a w czwartej zagra w Płocku 28 października z Jedlińskiem. Już teraz zapraszamy na trybuny, wstęp wolny!

KPS Płock - Herkules Sulejówek 3:0 (25:15, 25:14, 29:27)

Obejrzyjcie zdjęcia Wojciecha Kępczyńskiego z meczu KPS w Blaszaku.