Reklama

Krew pilnie potrzebna. Grupa nie ma znaczenia

Opublikowano:
Autor:

Krew pilnie potrzebna. Grupa nie ma znaczenia  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Krew ratuje życie i jest potrzeba przy każdej operacji. Niestety, nie da się jej po prostu wyprodukować w laboratorium. Płocki Klub Honorowych Dawców Krwi alarmuje, że w mieście są spore braki.

Krew ratuje życie i jest potrzeba przy każdej operacji. Niestety, nie da się jej po prostu wyprodukować w laboratorium. Płocki Klub Honorowych Dawców Krwi alarmuje, że w mieście są spore braki. 

Krew jest lekarstwem zupełnie innym, niż wszystkie. Podobnie jak antybiotyki czy sterydy ratuje życie, ale jest haczyk: nie można jej wyprodukować. Musi zostać podarowana przez drugiego człowieka. Płocki Klub HDK alarmuje.

- W Płocku brakuje każdej grupy krwi - alarmują. 

W Płocku krew można oddawać w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa przy ul. Medycznej 19 w godz. 7:00-13:00, a w sobotę 5 września także w godz. 7:00-12:00. 

- Jeżeli w sobotę, ktoś nie zdąży do punktu stacjonarnego na Winiarach, zapraszamy na akcję mobilną w godzinach 10:00 do 14:00 przy kościele św. Wojciecha w Płocku - zachęca Legion. 

Co trzeba wiedzieć przed oddaniem krwi? W organizmie dorosłego człowieka krąży ok. 5-6 litrów krwi. Jednorazowo pobiera się 450 ml krwi i jest to całkowicie bezpieczne. W dniu oddawania krwi zaleca się zjedzenie lekkiego śniadania i unikanie wysiłku fizycznego. 

Krew mogą oddać osoby od 18 do 65 roku życia:

  • które ważą co najmniej 50 kilogramów
  • u których w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie wykonano akupunktury, tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała
  • które w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie miały wykonanych żadnych zabiegów operacyjnych, endoskopowych i innych diagnostycznych badań (np. gastroskopii, panendoskopii, artroskopii, laparoskopii)
  • które w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie były leczone krwią i preparatami krwiopochodnymi.
Wszystkie informacje można znaleźć na stronie ministerstwa zdrowia.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE