Reklama

Kradł ciągniki i sprzedawał je w Internecie

Opublikowano:
Autor:

Kradł ciągniki i sprzedawał je w Internecie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zaczęło się od tego, że w lutym z posesji mieszkańca Rogowa z gminy Bodzanów ktoś ukradł warty 150 tys. zł ciągnik rolniczy. Kilka miesięcy później właściciel znalazł w sieci ogłoszenie o zamiarze sprzedaży identycznej maszyny. I tak po nitce do kłębka w ręce policji wpadł złodziej traktorów.

Zaczęło się od tego, że w lutym z posesji mieszkańca Rogowa z gminy Bodzanów ktoś ukradł warty 150 tys. zł ciągnik rolniczy. Kilka miesięcy później właściciel znalazł w sieci ogłoszenie o zamiarze sprzedaży identycznej maszyny. i tak po nitce do kłębka w ręce policji wpadł złodziej traktorów.

Płoccy policjanci mają powody do świętowania - udało im się odzyskać mienie o wartości ponad 500 tys. zł.  - Ale - jak uczciwie dodaje rzecznik policji Krzysztof Piasek - ten sukces  nie był możliwy, gdyby nie zaangażowanie właściciela jednej z maszyn. To właśnie mieszkaniec Rogowa w lutym tego roku zgłosił kradzież ciągnika.  

- W czasie ustaleń policjanci ściśle współpracowali z pokrzywdzonym - relacjonuje Krzysztof Piasek. - To właśnie od pokrzywdzonego uzyskali informację, że ciągnik podobny do tego, który został mu skradziony został umieszczony w Internecie, na jednym z portali ogłoszeniowych dotyczących sprzedaży maszyn rolniczych.

Płoccy policjanci pojechali do sprzedającego ciągniki. Mężczyzna mieszkał na terenie  woj. wielkopolskiego. Na jego podwórku funkcjonariusze zastali nei tylko skradziony w Rogowie ciągnik, ale także inne maszyny niewiadomego pochodzenia.Sprawę przejęli miejscowi policjanci, a ttraktor z Rogowa wrócił do właściciela. Jego wartość to 150 tys. zł.

To nie pierwsza tak cenna maszyna, która została odzyskana. - W ciągu ostatniego miesiąca płoccy policjanci odzyskali jeszcze trzy inne maszyny: dwie z nich zostały skradzione na terenie gm. Bodzanów w sierpniu 2014r. - wylicza Krzysztof Piasek. - Był to ciągnik rolniczy wraz z prasą zwijającą o łącznej wartości 260 tys. zł. oraz odnaleźli ładowarkę, która została skradziona na terenie powiatu płońskiego. Wartość ładowarki to około 150 tys. złotych.  Łącznie policjanci odnaleźli sprzęt o wartości około 560 tys. złotych.

Fot. KMP Płock

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE