Reklama

Korzyści z outsourcingu księgowego

Opublikowano:
Autor:

Korzyści z outsourcingu księgowego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W 2016 r. polski przedsiębiorca musiał przeznaczyć aż 4 godziny i 7 minut, by być na bieżąco ze zmianami w prawie. Na dodatek wzrostowa tendencja produkcji prawa w Polsce nie napawa optymizmem. Warto zastanowić się nad powierzeniem obsługi księgowej firmie zewnętrznej.

W 2016 r. polski przedsiębiorca musiał przeznaczyć aż 4 godziny i 7 minut, by być na bieżąco ze zmianami w prawie. Na dodatek wzrostowa tendencja produkcji prawa w Polsce nie napawa optymizmem. Warto zastanowić się nad powierzeniem obsługi księgowej firmie zewnętrznej.

Prowadzenie księgowości na własną rękę

Myśląc o przekazaniu pełnej księgowości innej firmie, dowiedz się, jakie obowiązki wiążą się z prowadzeniem jej w ramach własnej działalności. Ważnym czynnikiem są tutaj finanse i przestrzeń. Zatrudniając księgowych w swojej firmie, musisz liczyć się z takimi kosztami jak:

techniczne – zakup sprzętu komputerowego, oprogramowania, szkolenia, licencje, konserwacja sprzętu i administracja systemu,
personalne – wynagrodzenia, składki, obsługa kadrowa itp.,
logistyczne – powierzchnia biurowa oraz przestrzeń na przechowywanie dokumentów oraz system ich obiegu.

Suma wszystkich kosztów znacznie obciąża budżet przedsiębiorstwa, co w efekcie może dotkliwie spowolnić jego rozwój. Właśnie dlatego warto szukać możliwości ograniczenia wydatków.

Zalety outsourcingu księgowego

Przekazanie pełnej księgowości zewnętrznemu podmiotowi pozwoli uzyskać oszczędności nawet na poziomie 20-50%. Przedsiębiorstwa zajmujące się obsługą księgową firm, oferują swoje usługi wielu spółkom, przez co ponoszone koszty równomiernie się rozkładają. W wyniku tego mogą zagwarantować atrakcyjne stawki.

Dzięki nieustannemu rozwojowi i inwestycjom w jak najlepszą kadrę firmy outsourcingowe, jak TMF Group, mogą gwarantować całkowitą i wielopłaszczyznową obsługę pełnej księgowości. Ich pracownicy w trakcie pracy z wieloma klientami z różnych branż nabierają bogatego doświadczenia oraz poprawiają swoją efektywność i wydajność.

Budżet i czas uzyskane w wyniku przekazania pełnej księgowości zewnętrznemu podmiotowi mogą zostać wykorzystane w celu rozwoju swojej firmy i usprawnienia jej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE