Reklama

Koronawirus w Komendzie Miejskiej Policji. Zakażony jeden z funkcjonariuszy

Opublikowano:
Autor:

Koronawirus w Komendzie Miejskiej Policji. Zakażony jeden z funkcjonariuszy  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości U jednego z policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Płocku potwierdzono zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2. Funkcjonariusz od piątku nie pełni służby. O sprawie poinformowała płocka "Gazeta Wyborcza".

U jednego z policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Płocku potwierdzono zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2. Funkcjonariusz od piątku nie pełni służby. O sprawie poinformowała płocka "Gazeta Wyborcza". 

Płocki sanepid potwierdził dziś dwa nowe przypadki zakażeń koronawirusem, a jednym z nich jest policjant z Komendy Miejskiej Policji w PŁocku. Jak przywołuje "Gazeta Wyborcza", policjant miał przychodzić do pracy mimo wysokiej gorączki, lekceważąc możliwość zakażenia koronawirusem.

-  Wczoraj wieczorem wpłynęła do nas informacja, że jeden z policjantów jest zakażony koronawirusem. Natychmiast od pracy zostało odsuniętych 23 funkcjonariuszy - mówi mł. asp. Marta Lewandowska, rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Płocku. - Funkcjonariusz nie informował przełożonych o tym, że istnieje możliwość zakażenia koronawirusem. 

Policjant w piątek poprosił o urlop i od tamtego czasu nie był w pracy. W poniedziałek pobrano od niego wymaz do testu, a we wtorek przyszedł pozytywny wynik. 

- Sytuacja nie wpływa na funkcjonowanie jednostki i zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom Płocka - zapewnia Lewandowska. 

Funkcjonariusze, którzy mieli bliski kontakt z zakażonym policjantem, będą mieli wykonane testy. Osoby, które miały kontakt z policjantem, także zostały poinformowane. Pomieszczenia i pojazdy zostały zdezynfekowane. 

To drugi policjant z Płocka, który zakaził się koronawirusem. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE