Reklama

Reklama

Koronawirus tematem posiedzenia sztabu kryzysowego. - Służby zapowiedziały intensywne kontrole

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Urząd Miasta Płocka

Koronawirus tematem posiedzenia sztabu kryzysowego. - Służby zapowiedziały intensywne kontrole - Zdjęcie główne

foto Urząd Miasta Płocka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Prezydent Płocka powołał zwołał posiedzenie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Tematem rozmów była sytuacja związana z pandemią COVID-19. - Służby mundurowe zapowiedziały zintensyfikowanie kontroli – podaje płocki magistrat.

Reklama

W spotkaniu, które miało miejsce w czwartek, 30 września, w sali sejmowej urzędu miasta, uczestniczyli przedstawiciele Płockiego Zakładu Opieki Zdrowotnej, służb mundurowych (straży pożarnej, policji i straży miejskiej), Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny i osoby reprezentujące wydziały Urzędu Miasta Płocka.

Tematem spotkania było omówienie aktualnej sytuacji w mieście związanej z pandemią koronawirusa.

- Z przekazanych informacji wynika, że sytuacja w różnych obszarach funkcjonowania miasta, m.in. oświacie, ochronie zdrowia, w zakresie porządku i bezpieczeństwa publicznego jest stabilna - podają w zespole medialnym ratusza. - Wszystkie zadania realizowane są zgodnie z planem.

Pomimo tego służby mundurowe zadeklarowały częstsze, bardziej intensywne kontrole płocczan.

- Straż miejska i policja zapowiedziały zintensyfikowanie działań dotyczących przestrzegania zasad reżimu sanitarnego – precyzują w magistracie. - Chodzi m.in. o obowiązkek zasłania nosa i ust w publicznych przestrzeniach zamkniętych, np. w sklepach, pojazdach transportu zbiorowego czy na poczcie – dodają.

Funkcjonariusze mają pouczać niestosujących się do tego obowiązku. Ponadto, mundurowi mogą ukarać takie osoby mandatem lub skierować sprawę do sądu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy