Reklama

Koronawirus. Polowa izba przyjęć przy płockim szpitalu. Wojewoda chce, aby służby były przygotowane

Opublikowano:
Autor:

Koronawirus. Polowa izba przyjęć przy płockim szpitalu. Wojewoda chce, aby służby były przygotowane - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Służby mają się przygotować na wypadek wystąpienia koronawirusa w województwie. Przed wybranymi szpitalami na terenie Mazowsza odbywają się ćwiczenia przeprowadzone przez szpitale we współpracy z Państwową Strażą Pożarną na wypadek, gdyby wystąpiła konieczność uruchomienia dodatkowych przestrzeni dedykowanych pacjentom.

Służby mają się przygotować na wypadek wystąpienia koronawirusa w województwie. Przed wybranymi szpitalami na terenie Mazowsza odbywają się ćwiczenia przeprowadzone przez szpitale we współpracy z Państwową Strażą Pożarną na wypadek, gdyby wystąpiła konieczność uruchomienia dodatkowych przestrzeni dedykowanych pacjentom.

Strażacy rozstawili namioty polowe. Ćwiczenia mają na celu przygotowanie się na każdy możliwy scenariusz w zakresie rozprzestrzeniania się wirusa. Dotyczą kilku placówek:

- Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku,

[ZT]24984[/ZT]

- Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce im. dr. Józefa Psarskiego,

- Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie,

- Radomskiego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Tytusa Chałubińskiego,

- Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Siedlcach,

- Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Warszawie.

[ZT]24988[/ZT]

W trakcie dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda przedstawił aktualną sytuację w zakresie województwa mazowieckiego. Konstanty Radziwiłł wprowadził stan podwyższonej gotowości w podmiotach medycznych na terenie województwa. Decyzja została podjęta w związku z zagrożeniem pojawienia się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego i koniecznością zapewnienia miejsca do leczenia pacjentów zakażonych wirusem. Oznacza możliwość zlecenia szpitalom m.in. zwiększenia bazy łóżek zakaźnych, przekształcenie oddziału w oddział zakaźny oraz zwiększenie obsady personelu.

Radziwiłł zapewnił, że Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie pozostaje w stałym kontakcie ze wszystkimi instytucjami, służbami, inspekcjami oraz strażami mającymi związek z działaniami epidemiologicznymi przede wszystkim ze Stacjami Sanitarno-Epidemiologicznymi, Komendą Stołeczną oraz Wojewódzką Policji, Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej, a także służbami dyżurnymi Lotniska Okęcie oraz Lotniska Warszawa-Modlin. Dodał, że Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego monitoruje całodobowo sytuację na Mazowszu i jest gotowe do podjęcia działań wynikających z odpowiednich procedur - adekwatnie do sytuacji. Ponadto są dostarczane raporty do ministra zdrowia dotyczące sytuacji na terenie województwa mazowieckiego. Trwa analiza sytuacji w zakresie imprez masowych.

Minister Zdrowia powiadomił o pierwszym przypadku wystąpienia koronawirusa w Polsce, w województwie lubuskim.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE