Reklama

Konkurs rozstrzygnięty. Czyj Płock wygrał?

Opublikowano:
Autor:

Konkurs rozstrzygnięty. Czyj Płock wygrał? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Blisko 70 fotografii można oglądać na kolejnej, 23. już wystawie „Mój Płock” w Książnicy. Tradycyjnie wernisaż wystawy połączony był z rozstrzygnięciem konkursu Płockiego Towarzystwa Fotograficznego.

Blisko 70 fotografii można oglądać na kolejnej, 23. już wystawie „Mój Płock” w Książnicy. Tradycyjnie wernisaż wystawy połączony był z rozstrzygnięciem konkursu Płockiego Towarzystwa Fotograficznego.

Zaprezentowano 69 prac dziewiętnaściorga osób, spośród których laury zwycięstwa przypadły w ocenie jury Grzegorzowi Gętce za zdjęcie „Płockie Stonehenge”. Drugie miejsce należy do Waldemara Robaka za cykl prac „Pod jednym niebem”, a trzecie - do Marka Konarskiego za "Drzwi płockie". Ten ostatni artysta może również poszczycić się nagrodą publiczności, która w głosowaniu uznała, że „Drzwi płockie” to najlepsza praca tegorocznej wystawy.

Zapytany o koncepcje i pomysły, które ukierunkowały realizację zwycięskiego projektu, Marek Konarski odpowiada: - Sam tytuł pracy to oczywiście parafraza słynnych drzwi z brązu, znajdujących się w płockiej katedrze. Jednak zamieszczone na drewnie metodą transferu termicznego fotografie, przedstawiają miejsca, które tak naprawdę możemy spotkać nie tylko w Płocku, ale i w dowolnym miejscu na świecie, a których bram, czy furtek boimy się zwykle przekraczać. W naszym mniemaniu kryjące się tam smutne podwórka i szare budynki, wzbudzają jedynie niechęć, strach, a nawet obrzydzenie. A przecież właśnie tam mieszkają również ludzie, którzy mimo borykania się z codziennością, bezrobociem, alkoholizmem i całym wachlarzem patologii społecznych, potrafią przy bliższym kontakcie okazać się bardzo życzliwi i serdeczni.

Podczas wernisażu wręczono również nagrodę Magdzie Keplin za zdjęcie roku 2012, które otrzymało II miejsce w  lutowym konkursie PTF na zdjęcie miesiąca o tematyce „Czerń i biel”.

Wystawę można oglądać w Książnicy do 11 lutego.

Fot. za UMP. Autorzy: Grzegorz Gętka, Waldemar Robak, Marek Konarski

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE