Reklama

Konkurs na konserwatora. Drugie podejście

Opublikowano:
Autor:

Konkurs na konserwatora. Drugie podejście - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pierwsza próba wyłonienia konserwatora zabytków skończyła się fiaskiem, teraz Ratusz ogłosił powtórny konkurs na to stanowisko.

Pierwsza próba wyłonienia konserwatora zabytków skończyła się fiaskiem, teraz Ratusz ogłosił powtórny konkurs na to stanowisko.

Przypomnijmy w wielkim skrócie: wypowiedzenie za porozumieniem stron prezydent miasta Andrzej Nowakowski wręczył Luizie Siemienik, która piastowała to stanowisko od siedmiu lat, 29 grudnia ub. roku. Umowa zakładała trzymiesięczny okres wypowiedzenia, ale bez konieczności świadczenia pracy, więc formalnie dopiero od 1 kwietnia można by zatrudnić nowego konserwatora.

Mimo że nic nie stało na przeszkodzie, by choćby w styczniu ogłosić konkurs na to stanowisko z zastrzeżeniem, że nowa osoba rozpocznie pracę wraz z upływem trzymiesięcznego wypowiedzenia, dopiero w maju  ogłoszono konkurs na to stanowisko. W czerwcu było jasne, że na nowego konserwatora jeszcze poczekamy - jedyny kandydat, Jarosław Barciński z Wąbrzeźna, mimo doświadczenia na podobnych stanowiskach, nie został przyjęty do pracy w Ratuszu. Od dziewięciu miesięcy pełniącą obowiązku szefowej biura konserwatora zabytków jest Ewa Dobek.

Teraz przyszedł czas na drugie podejście - w piątek ogłoszono nabór na to stanowisko. Oczekiwania są właściwie takie same jak poprzednio: poza standardowymi wymaganiami, jak m.in.  obywatelstwo polskie, nieposzlakowana opinia, pełna zdolność do czynności prawnych i niekaralność, Ratusz oczekuje, że kandydaci będą mieli wyższe wykształcenie w jednej dziedzin związanych z ochroną zabytków, a także odpowiedni staż pracy - trzeba mieć co najmniej pięć lat przepracowanych w zawodzie  w jednej z dziedzin związanych z ochroną zabytków, a także cztery  lata w administracji publicznej oraz doświadczenie w kierowaniu zespołem. Niezbędne jest również doświadczenie w koordynowaniu zadań lub innych pracowników.   Atutem będzie również znajomość ustaw związanych z ochroną zabytków.

Na dokumenty Ratusz czeka do 18 września.

Jak już pisaliśmy, miejski konserwator zabytków jest pracownikiem Ratusza, ale merytoryczny nadzór nad jego pracą sprawuje wojewódzki konserwator zabytków, co z założenia ma zapewniać niezależność tej funkcji od aktualnych władz miasta. Luiza Siemienik zasiadała na tym stanowisku nieprzerwanie od 2007 roku, mimo zmian w fotelu prezydenta w 2010 r.

Czytaj:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE