Reklama

Koniec wertepów. W piątek ruszają prace

Opublikowano:
Autor:

Koniec wertepów. W piątek ruszają prace - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W piątek zaczyna się przebudowa będącego w fatalnym stanie skrzyżowania Targowej z Bielską. Prace mają potrwać do sierpnia. Utrudnień rzecz jasna nie da się całkiem uniknąć, ale powstaną tymczasowe drogi techniczne, po których będzie odbywał się ruch pojazdów i pieszych.

W piątek zaczyna się przebudowa będącego w fatalnym stanie skrzyżowania Targowej z Bielską. Prace mają potrwać do sierpnia. Utrudnień rzecz jasna nie da się całkiem uniknąć, ale powstaną tymczasowe drogi techniczne, po których będzie odbywał się ruch pojazdów i pieszych.

Jak już pisaliśmy, przetarg na przebudowę wołającego o pomstę do nieba skrzyżowania Targowej z Bielską wygrała firma z Gostynina, zainkasuje blisko 5 mln zł. Zgodnie z umową, wykonawca ma czas do 31 lipca. Do połowy wakacji zmianie ma ulec m.in. geometria skrzyżowania, dzięki czemu na Bielskiej od przejazdu kolejowego do Targowej powstaną m.in. dwa pasy ruchu w kierunku miasta, a także nowoczesna sygnalizacja świetlna zsynchronizowana z przejazdem kolejowym przy Bielskiej (będzie sterowała potokami ruchu, uwzględniając zamknięcie rogatek na przejeździe), dodatkowy lewoskręt z Bielskiej w Targową, oczywiście nowa nawierzchnia, chodniki i ścieżki rowerowe. Przebudowana zostanie również infrastruktura podziemna, a także oświetlenie uliczne.

Konrad Kozłowski z ratuszowego biura prasowego poinformował, że zakończył się już etap przygotowawczy polegający m.in. na wycince drzew, a właściwe prace ruszają mają ruszyć w najbliższy piątek.

Inwestycja będzie prowadzona w czterech etapach:

- Etap I – ul. Bielska strona północno-zachodnia
Roboty drogowe będą prowadzone po północno-zachodniej stronie ul. Bielskiej (DK60). Ruch pojazdów odbywać się będzie częściowo po istniejącej jezdni oraz po drodze tymczasowej z masy bitumicznej wykonanej w pasie zieleni po stronie południowo-wschodniej. W rejonie skrzyżowania zostaną wykonane poszerzenia na łukach. Szerokość drogi tymczasowej będzie wynosiła 2x3m . Ruch pieszych odbywać się będą po istniejącym chodniku. Będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 30 km/h. Wjazd na giełdę będzie możliwy wyłącznie od ul. Targowej.

- Etap II – ul. Targowa i ul. Bielska strona południowo-wschodnia
Roboty wykonywane będą po południowo-wschodniej stronie ul. Bielskiej (DK60) oraz na zachodnim odcinku chodnika ulicy Targowej. Ruch pojazdów odbywać się będzie po wykonanej w I etapie jezdni o szerokości 2x3m. Ruch pieszych wzdłuż ul. Bielskiej odbywać się będzie po wykonanym w I etapie chodniku.

- Etap III – skrzyżowanie ul. Bielskiej z Targową
Roboty będą wykonywane na skrzyżowaniu ulic Bielskiej i Targowej. Ulica Targowa na około 3 tygodnie zostanie wyłączona z ruchu na odcinku od ul. Bielskiej do stacji benzynowej Bliska. Zostanie wyznaczony objazd do ul. Targowej ulicami: Bielska – Jachowicza – Otolińska – Targowa. Ruch pojazdów wzdłuż ul. Bielskiej odbywać się będzie po wykonanej w I etapie jezdni o szerokości 2x3m. Ruch pieszych wzdłuż ul. Bielskiej odbywać się będzie po wykonanym w I etapie chodniku.

- Etap IV – ul. Targowa
Roboty będą wykonywane na niewykonanym odcinku ul. Targowej. Ulica Targowa pozostanie wyłączona z ruchu na odcinku od ul. Bielskiej do stacji benzynowej Bliska. Będzie obowiązywał wyznaczony objazd do ul. Targowej ulicami: Bielska – Jachowicza – Otolińska – Targowa. Ruch po ul. Bielskiej odbywać się będzie po nowej, wykonanej jezdni. Ruch pieszych wzdłuż ul. Bielskiej odbywać się będzie po wykonanych nowych chodnikach.

- Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązującej organizacji ruchu - przypomina Konrad Kozłowski.

Czytaj też:
Fot. UMP


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE