Reklama

Koniec remontu ulicy. Nie należał do najtańszych

Opublikowano:
Autor:

Koniec remontu ulicy. Nie należał do najtańszych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 1,5 mln zł kosztowała przebudowa ostatniego odcinka ulicy Kazimierza Wielkiego. Remont właśnie się zakończył.

Ponad 1,5 mln zł kosztowała przebudowa ostatniego odcinka ulicy Kazimierza Wielkiego. Remont właśnie się zakończył. 

O przebudowę ostatniego, reprezentacyjnego fragmentu staromiejskiej ulicy - od skrzyżowania z Okrzei do urzędu miasta dopominali się sami płocczanie na czele z naszym czytelnikiem. Ratusz, obawiając się sporych kosztów, początkowo nie nosił się z zamiarem rychłego remontu ulicy, ale po jakimś czasie zdecydował, że przebudowa jednak się odbędzie. I to mimo znacznych kosztów - wiadomo było, że prace na krótkim odcinku staromiejskiej ulicy pochłoną ponad 1,5 mln zł.

[ZT]11770[/ZT]

Teraz, choć z niewielkim poślizgiem, inwestycja jest gotowa. Jak pochwalił się Ratusz, w ramach prac w miejsce zniszczonego asfaltu położono kostkę granitową, powstały też nowe chodniki i latarnie. Dokonano też rozdziału kanalizacji na deszczową i sanitarną, a także przebudowano sieć ciepłowniczą. 

- Na przebudowanym odcinku ul. Kazimierza Wielkiego pozostaje do wykonania oznakowanie poziome i pionowe, co nastąpi w okresie sprzyjających warunków atmosferycznych - zapowiada Konrad Kozłowski z biura prasowego Ratusza. - Po stronie KM Płock pozostał natomiast montaż parkomatów. Po zakończeniu tych prac dopiero będzie możliwe uruchomienie strefy płatnego parkowania na tym odcinku ulicy.

Za remont staromiejskiej uliczki odpowiadało konsorcjum dwóch płockich firm: „Waskop” Elżbieta Wasek  i .„Lipowski”. Za inwestycję trzeba było zapłacić ponad 1,5 mln zł (z tego ponad 407 tys. zł to udział Wodociągów Płockich, a ok. 27 tys. zł -  Fortum Power and Heat Polska).

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE