Reklama

Konie, pokazy, ognisko i degustacje w Łącku

Opublikowano:
Autor:

Konie, pokazy, ognisko i degustacje w Łącku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już w sobotę i niedzielę w podpłockim Łącku zaplanowano Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w powożeniu. Organizatorzy zapowiadają sporo atrakcji dla widzów, wstęp wolny.

Już w sobotę i niedzielę w podpłockim Łącku zaplanowano Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w powożeniu. Organizatorzy zapowiadają sporo atrakcji dla widzów, wstęp wolny.

Powożenie jest jedną z najstarszych konkurencji jeździeckich. Należy do 7 dyscyplin wspieranych przez Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI). W dyscyplinie tej powożący siedzi w pojeździe zaprzęgowym i kieruje koniem, parą lub czwórką koni.

Zawody odbędą się w dniach 26-27 września na hipodromie Stada Ogierów. Oprócz konkursów mistrzowskich i zawodów regionalnych w powożeniu, organizatorzy przygotowali szereg atrakcji dla uczestników zawodów, osób towarzyszących oraz publiczności. 

- Będą gry i zabawy dla powożących oraz konkursy zręczności. Ponadto dodatkową niespodzianką będzie możliwość upieczenia kiełbasek przy ognisku i zwiedzanie zabytkowej powozowni. Publiczność będzie mogła obejrzeć wystawę rękodzieła i spróbować potraw wykonanych przez Koło Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszenie „Coraz lepsze” - zachęca zarząd Klubu Jeździeckiego w Łącku.

Zawody, których sponsorem głównym jest PKN Orlen, będą szansą do sprawdzenia umiejętności jeździeckich czy stopnia wytrenowania konia w zaprzęgach jednokonnych i parokonnych. Zawodnicy wystartują w trzech kategoriach: profesjonaliści, amatorzy, kuce. Tym samym startujący zaprezentują się w powożeniu o różnym stopniu trudności i zaawansowania. W zawodach wystartują m.in. Weronika Kwiatek (wicemistrzyni świata) oraz Bartłomiej Kwiatek (mistrz świata) w zaprzęgach jednokonnych. Publiczność będzie miała okazję podziwiać ok. 50 zaprzęgów z całej Polski.

W sobotę impreza rozpocznie się już o godz. 7.50, próbę ujeżdżania zaplanowano o godz. 10. W niedzielę zawody rozpoczną się p godz. 9 oglądaniem trasy maratonu kombinowanego, który rozpocznie się o godz. 11. Prowadzone będą dwie klasyfikacje Profi i Amator - odpowiednio dla zaprzęgów jedno i parokonnych. Stroje dopasowane do stylu zaprzęgu; zawodnika i luzaka - obowiązuje nakrycie głowy i rękawiczki.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE