Reklama

Koncerty, dziennikarka TVN24 i marsz

Opublikowano:
Autor:

Koncerty, dziennikarka TVN24 i marsz - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Koncerty Magdy Anioł, zespołów Bemolla i 40, 30 na 70 , spotkanie z dziennikarką TVN 24 Brygidą Grysiak oraz aktorem Lechem Dyblikiem to tylko niektóre atrakcje zaczynającego się już 26 maja Płockiego Tygodnia Rodziny.

Koncerty Magdy Anioł, zespołów Bemolla i 40, 30 na 70 , spotkanie z dziennikarką TVN 24 Brygidą Grysiak oraz aktorem Lechem Dyblikiem to tylko niektóre atrakcje zaczynającego się już 26 maja Płockiego Tygodnia Rodziny.

Tegoroczna, druga edycja Płockiego Tygodnia Rodziny jest organizowana pod hasłem ,,Płock Rodziną Stoi” przez pełnomocnika prezydenta Płocka ds. organizacji pozarządowych, wydział duszpasterski kurii diecezjalnej płockiej oraz Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objęli biskup płocki Piotr Libera i prezydenta Płocka Andrzej Nowakowski.

Płocki Tydzień Rodziny rozpocznie się w niedzielę 26 maja od mszy świętej w intencji małżeństw i rodzin, którą w katedrze celebrował będzie biskup Piotr Libera. Po zakończeniu Eucharystii odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny. Jego uczestnicy przejdą spod katedry na Stary Rynek, gdzie po powitaniu przez prezydenta Andrzeja Nowakowskiego i biskupa Piotra Liberę odbędzie się koncert Magdy Anioł.

W poniedziałek 27 maja Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz Płocka Rada Seniorów organizują w ogródku MZOS przy placu Dąbrowskiego 2a spotkanie „Relaks i rozrywka”.

We wtorek 28 maja w kościele parafii pod wezwaniem św. Jadwigi Królowej gościć będzie znana dziennikarka TVN 24, specjalizująca się między innymi tematyką parlamentarną „Brygidą Grysiak”, autorką książki „Wybrałam życie”.

Lech Dyblik będzie gościem licealistów z Małachowianki i Jagiellonki w środę 29 maja. Aktor o bardzo charakterystycznym, wyrazistym emploi debiutował w 1982 roku rolą w „Nocy poślubnej w biały dzień”. Grał również w takich filmach jak „Kroll”, „Psy 2. Ostatnia krew”, „Pułkownik Kwiatkowski”, „Cwał”, „Killer”, „Prawo ojca”, „Pan Tadeusz”, „Ogniem i mieczem”, „Przedwiośnie”, „Pieniądze to nie wszystko”, Wesele”, „Wszyscy jesteśmy Chrystusami”, „Mała Moskwa”, „Dom zły”, „Róża”, „Pokłosie”, „Drogówka” i „Syberiada polska”.

Czwartek 30 maja to uroczystości Bożego Ciała. O 11 w katedrze zostanie odprawiona msza święta, której przewodniczył będzie nuncjusz apostolski w Polsce abp Celestino Migliore. Po Eucharystii ruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy.

Młodzieżowe Centrum Edukacyjno-Wychowawcze Studnia będzie gospodarzem warsztatów dla małżonków „Nawigacja w rodzinie”, które odbędą się w piątek 31 maja. Warsztaty mają charakter multimedialny. Są podzielone na kilka bloków tematycznych. Wstępem do każdego z nich jest krótki film, po którym małżonkowie muszą odpowiedzieć na pytania zawarte w przygotowanych wcześniej ankietach. Warsztaty są doskonałą okazją, aby małżonkowie poznali się jeszcze lepiej.

Obchody dnia dziecka w ogrodzie zoologicznym zaplanowane zostały na sobotę 1 czerwca. Tego samego dnia w Novym Kinie Przedwiośnie będzie można obejrzeć film „Odważni” opowiadający o policjantach z jednego z amerykańskich miast. Film zmusza do refleksji na temat tego, co w życiu jest najważniejsze i jakie wybory są właściwe, a jakich powinniśmy się wstydzić.

Na niedzielę 2 czerwca planowana jest pielgrzymka w intencji małżeństw mających problemy z poczęciem dziecka. Pielgrzymka ruszy od kościoła pod wezwaniem św. Stanisława Kostki do kościoła św. Jakuba w Imielnicy, gdzie znajdują się relikwie św. Joanny Beretty Molli.

W kościele św. Jakuba pielgrzymi wezmą udział w mszy św. z prośbą o dar potomstwa. A później będą mogli obejrzeć program artystyczny zespołu Bemolla i posłuchać koncertu zespołu 40, 30 na 70.

Szczegóły Płockiego Tygodnia Rodziny znaleźć można w Kalendarzu Imprez -

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE