Reklama

Komunikacja we Wszystkich Świętych. Ratusz przedstawił organizację ruchu [AKTUALIZACJA]

Opublikowano:
Autor:

Komunikacja we Wszystkich Świętych. Ratusz przedstawił organizację ruchu [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Organizacja ruchu i transportu publicznego 1 listopada, jak co roku, ulegnie pewnym modyfikacjom.

Organizacja ruchu i transportu publicznego 1 listopada, jak co roku, ulegnie pewnym modyfikacjom. 

Weekend 1 listopada jest zazwyczaj okresem wielkiej wędrówki. W te dni odwiedzamy groby swoich najbliższych, odległych nawet o kilkaset kilometrów. Tegoroczne święta będą jednak inne, a to oczywiście za sprawą pandemii koronawirusa. Wirusolodzy zachęcają, by tegoroczne wizyty na cmentarzach rozłożyć na kilka dni lub w ogóle z nich zrezygnować. 

Ci, którzy 1 listopada zdecydują się odwiedzić płockie nekropolie, muszą liczyć się ze zmianami w organizacji ruchu. Dojazd do Cmentarza Komunalnego będzie możliwy autobusami Komunikacji Miejskiej - oprócz tradycyjnych linii, które dojeżdżały do największej płockiej nekropolii (4, 15, 24), utworzone zostaną także specjalne o numerach 70-75 i 77. Będą kursowały co 12-15 minut i 1 listopada będą bezpłatne. Specjalne linie będą kursowały także 31 października i 2 listopada, ale wówczas obowiązuje już normalna taryfa przewozowa.

Warto wybrać transport publiczny, bo fragment ul. Bielskiej od skrzyżowania z ul. Targową do skrzyżowania z ul. Sierpecką 1 listopada godzinach 6:00-18:00 będzie zamknięty. Zamknięte zostaną też zjazdy z obwodnicy na ul. Bielską. Przejechać będą mogły tylko taksówki i pojazdy Komunikacji Miejskiej. 

31 października od godz. 5:00 do 1 listopada do godz. 20:00 zamknięty zostanie też fragment Al. Kobylińskiego na wysokości cmentarzy. Wyłączony z ruchu zostanie także przejazd przez południowy pas Al. Kobylińskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Łukasiewicza do skrzyżowania z ul. Bielską. Pas ten stanie się parkingiem. W zaparkowaniu pomogą strażnicy miejscy.

W związku zamknięciem Al. Kobylińskiego, zmieni się także trasa przejeżdżających tamtędy autobusów Komunikacji Miejskiej. Autobusy linii 4, 14, 24, 31, 100, 103, 104 i 105 będą kursować ul. Kazimierza Wielkiego. Zostaną dla nich przygotowane przystanki zastępcze. Jeden znajdzie się przy ul. Dobrzyńskiej (obok Wcześniaka), kolejne – przy Rogatkach Dobrzyńskich.

W transporcie publicznym obowiązuje reżim sanitarny. Płock póki co znajduje się w żółtej strefie, więc w autobusie może podróżować tylu pasażerów, ilu wynosi połowa liczby miejsc siedzących lub 30% całkowitej liczby miejsc. Obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE