Reklama

Komunikacja Miejska testuje kolejny autobus [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Komunikacja Miejska testuje kolejny autobus [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Został pomalowany na biało z dodatkiem kolorowych pasków. Na przodzie po jednej stronie umieszczono rysunek bociana w locie, nawiązując do symbolu firmy Autosan, po drugiej herb Płocka i logo Komunikacji Miejskiej. Autobus będzie testowany przez płocczan do 21 czerwca.

Został pomalowany na biało z dodatkiem kolorowych pasków. Na przodzie po jednej stronie umieszczono rysunek bociana w locie, nawiązując do symbolu firmy Autosan, po drugiej herb Płocka i logo Komunikacji Miejskiej. Autobus będzie testowany przez płocczan do 21 czerwca. 

Takie autobusy krążą po drogach we Włoszech, w Islandii i Szwecji. Sancity 9LE jest dostosowany do przewozu pasażerów na liniach miejskich, jak i na podmiejskich. Ma 9 metrów długości, nie należy do dużych autobusów, dzięki czemu z łatwością przejedzie pod wiaduktem czy w tunelu. System ECAS umożliwia obniżenie stopni wejściowych do środka autobusu (tzw. funkcja przyklęku). W drzwiach środkowych zamontowano rozkładaną platformę wjazdową, może więc wjechać do środka mama ze spacerówką i osoba poruszająca się na wózku.

W środku zainstalowano silnik CUMMINS ISB4,5E6210B spełniający normę EURO VI o mocy 151 kW (205 KM), automatyczną 6-stopniową skrzynią biegów marki Allison. W upalne dni kierowca włączy klimatyzację. Może zabrać na podkład 60 osób, w tym przewidziano 15 miejsc siedzących. Fotele wykonano z tworzywa z miękkimi wkładkami, podłogę pokryto wykładziną antypoślizgową. W kabinie kierowcy umieszczono pulpit FAP+. 

Testy potrwają do 21 czerwca 2017 roku. Od piątku jeździ na linii nr 4, w weekendy będzie kursował na linii nr 20. Sugestie i uwagi na temat autobusu wysyłamy na kontakt@kmplock.eu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE