Reklama

Komunikacja Miejska: Nie będzie już numerów 1, 5, 6, 8, 9, 11, 16...

Opublikowano:
Autor:

Komunikacja Miejska: Nie będzie już numerów 1, 5, 6, 8, 9, 11, 16... - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Uważajcie od najbliższej soboty na numerację autobusów i nie bądźcie zaskoczeni, kiedy na przystanek podjedzie autobus kursujący na linii 110 albo 120. Komunikacja Miejska wprowadza zmiany numeracji na niektórych liniach, na innych może być mniej kursów.

Uważajcie od najbliższej soboty na numerację autobusów i nie bądźcie zaskoczeni, kiedy na przystanek podjedzie autobus kursujący na linii 110 albo 120. Komunikacja Miejska wprowadza zmiany numeracji na niektórych liniach, na innych może być mniej kursów.

Od najbliższej soboty, 7 stycznia zmienia się numeracja linii podmiejskich, przykładowo zamiast linii numer 1 będzie linia 110, linia nr 5 stanie się linią 102, a 34 zostanie zmieniona na 120. Pozostałe zmiany numeracji linii podmiejskich będą wprowadzane sukcesywnie w następnych miesiącach. Na szczęście zmiany numeracji nie łączą się ze zmianą przebiegu trasy.

Wiecie dlaczego dana linia otrzymała taki, a nie inny numer? Sprawę wyjaśniają w Komunikacji Miejskiej. Otóż w wielu miastach numery linii ułatwiają korzystanie z komunikacji publicznej. Numer podpowiada nam, z jaką częstotliwością i w jakich porach dnia kursuje konkretny autobus. Zwykle te o największej częstotliwości kursowania dostają najniższe numery, natomiast linie podmiejskie (które zwykle kursują rzadziej, na ogół w godzinach szczytu przewozowego) otrzymują numery z innego zakresu. Tymczasem w Płocku przez lata nadawano numery po kolei, bez wprowadzenia podziału na linie miejskie i podmiejskie. W rezultacie autobus na linii numer 1, który – jak wskazuje cyfra byłby autobusem podstawowym dla całej sieci – kursował do Bronowa-Zalesia. U nas jedną z najpopularniejszych i najważniejszych linii jest ta z numerem 19.

Miejska spółka postanowiła uporządkować numerację i dodać jej przejrzystości. - Zdecydowaliśmy się na podzielenie numerów zgodnie z kierunkiem jazdy – informują w Komunikacji Miejskiej. - Począwszy od kierunku północno-zachodniego kolejne kierunki otrzymywać będą wyższe numery zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Pierwszy raz zastosowaliśmy taki podział w przypadku linii skierowanych do gminy Słupno. Otrzymały one numery 130, 131 i 132 (zamiast dotychczasowych 12, 25, 27 itd.). Dzięki takiej zmianie jeszcze łatwiej będzie zorientować się w sieci linii podmiejskich.

Numery z zakresu 100 – 105 otrzymają linie skierowane do gminy Stara Biała ulicami Dobrzyńską i Zglenickiego. Kursujące ulicą Zglenickiego w kierunku Białej linie 11, 16 i 5 otrzymają kolejno numery 100, 101 i 102; numery 103 i 104 otrzymają linie kursujące przez Maszewo Duże (linia 17 otrzyma numer 103, a linia 18 numer 104). Z kolei linia 23 otrzyma numer 105. Numery z zakresu 110 – 112otrzymają autobusy zmierzające ulicą Bielską, a więc numer 110 otrzyma dotychczasowa linia 1, numer 111 otrzyma linia 6, a numer 112 linia 9. Numer 120 otrzyma linia 34 skierowana do gminy Radzanowo. Numery z zakresu 130 – 132 noszą już linie skierowane do gminy Słupno. Do gminy Gąbin jeździć będą autobusy linii 140 (zamiast 21), a do gminy Nowy Duninów linii 160 (zamiast 8).

Fot. Powyższy wykaz przygotowała Komunikacja Miejska.

Uwaga! Dotychczasowi pasażerowie linii 34 (czyli za chwilę linii nr 120) od soboty, 7 stycznia zmienia się rozkład jazdy. Wycofane zostaną kursy wykonywane w soboty i niedziele (po dwa dziennie). Za kilka dni linia będzie kursowała przez wszystkie dni powszednie (oprócz okresu wakacyjnego), akurat godziny odjazdu w te dni nie zostanie zmieniony. Kursy wycofano, jak informuje spółka, z powodu małego zainteresowania pasażerów. Decyzję o likwidacji weekendowych kursów uzgodniono z wójtem gminy Radzanowo.

Z rozkładu jazdy linii 60 znikają kursy: sobota – 9:30 z przystanku  Przemysłowa, 10:42 z przystanku Podolszyce i 15:30 z przystanku Przemysłowa. W niedzielę – 15:31 z przystanku Przemysłowa. Dodany zostanie jeden kurs w niedzielę  z przystanku Przemysłowa o 16:41 w kierunku Podolszyc.

Zmiany w rozkładzie zostaną wprowadzone również na linii 1 (110). Od soboty znikają kursy: 5:17 z przystanku Jędrzejewo w kier. Bronowo – Zalesie oraz 5:32 z przystanku Bronowo –Zalesie w kierunku Płocka. Dodane zostaną  kursy z dworca kolejowego o godz. 12:35 w kierunku Bronowo – Zalesie oraz kurs powrotny o 13:02 z Bronowo – Zalesie do dworca kolejowego.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE