Reklama

Komunikacja bez Mobilisu. Na terenie powiatu jego rolę przejmą inni przewoźnicy

Opublikowano:
Autor:

Komunikacja bez Mobilisu. Na terenie powiatu jego rolę przejmą inni przewoźnicy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - Staramy się, aby nie było białych plam na mapie komunikacyjnej powiatu płockiego – zapewniają w Wydziale Komunikacji w Starostwie Powiatowym w Płocku po tym, jak dowiedzieli się, że Grupa Mobilis nie zamierza od 1 września świadczyć usług pasażerskich w okolicach Płocka. Co uzgodniono?

- Staramy się, aby nie było białych plam na mapie komunikacyjnej powiatu płockiego – zapewniają w Wydziale Komunikacji w Starostwie Powiatowym w Płocku po tym, jak dowiedzieli się, że Grupa Mobilis nie zamierza od 1 września świadczyć usług pasażerskich w okolicach Płocka. Co uzgodniono?

Przypomnijmy, że Grupa Mobilis nie zdecydowała się przedłużyć terminu o miesiąc, co oznacza – począwszy od 1 września - problemy dla tych mieszkańców, którzy nie są zmotoryzowani. W Starostwie Powiatowym tłumaczą, że o całej sprawie dowiedzieli się bardzo późno, z kolei jeszcze w czerwcu mieli zapewnienia, że nie dojdzie do likwidacji połączeń. Niemniej starają się zapewnić dojazd mieszkańcom do pracy czy szkoły.

Jak dowiedzieliśmy się w Wydziale Komunikacji starostwa, na razie uzgodniono sprawę z trzema przewoźnikami i być może uda się z czwartym, aby we wrześniu zaczęli świadczyć usługi transportowe busami i autobusami na terenie powiatu. Będą to zapewne trasy: Bulkowo – Płock, Drobin - Góra - Staroźreby - Płock oraz Brudzeń - Sobowo - Płock. Czwarty przewoźnik mógłby objąć trasę Płock - Cieśle - Wyszogród.

[ZT]19951[/ZT]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE