Reklama

Komunii świętych wiosną nie będzie. Sakramenty przełożone

Opublikowano:
Autor:

Komunii świętych wiosną nie będzie. Sakramenty przełożone  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak poinformował Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej Płockiej, tegoroczne I Komunie Święte i Odnowienie Przyrzeczeń Chrztu Świętego zostały przełożone.

Jak poinformował Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej Płockiej, tegoroczne I Komunie Święte i Odnowienie Przyrzeczeń Chrztu Świętego zostały przełożone. 

Decyzja została podjęta oczywiście z związku z pandemią koronawirusa. Jak poinformował ks. Marek Wilczewski, dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Płockiej, uroczystości zostały przeniesione na okres powakacyjny. 

- Decyzja podyktowana jest dobrem i bezpieczeństwem dzieci oraz ich najbliższych a także godnym przeżyciem tych ważnych uroczystości - czytamy w komunikacie. - Nową datę uroczystości ustala proboszcz parafii w porozumieniu z rodzicami dzieci, które się do nich przygotowują. Instrukcja o Pierwszej Spowiedzi oraz Komunii Świętej dzieci XLIII Synodu Diecezji Płockiej przypomina, że „odpowiedzialnymi za przygotowanie dzieci do Pierwszej Komunii Świętej są rodzice”.

Jak dodaje ksiądz, w obecnej sytuacji, gdy kontakt z katechetami jest ograniczony, "słowa te są szczególnie aktualne". Kuria prosi rodziców o troskę nad katechizacją dzieci.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE