Reklama

Komu przypadnie 52,5 miliona złotych? Ratusz weryfikuje oferty

Opublikowano:
Autor:

Komu przypadnie 52,5 miliona złotych? Ratusz weryfikuje oferty - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ratusz w obecnym budżecie zaplanował większe wydatki inwestycyjne. Tylko w jednym roku chodzi o środki sięgające niemal 250 mln zł, przy czym priorytetem pozostaje obwodnica, co zresztą podkreśla prezydent przy każdej możliwej okazji. - Właśnie otworzyliśmy koperty od oferentów – informował na spotkaniu z mieszkańcami na osiedlu Dobrzyńska.

Ratusz w obecnym budżecie zaplanował większe wydatki inwestycyjne. Tylko w jednym roku chodzi o środki sięgające niemal 250 mln zł, przy czym priorytetem pozostaje obwodnica, co zresztą podkreśla prezydent przy każdej możliwej okazji. - Właśnie otworzyliśmy koperty od oferentów – informował na spotkaniu z mieszkańcami na osiedlu Dobrzyńska.

Trwa już realizacja drugiego etapu trasy północno-zachodniej z wykorzystaniem środków unijnych. Aby jednak nie tracić czasu ogłoszono przetarg na ostatni etap na odcinku od węzła Bielska do węzła Długa. Miasto przeznaczyło na tę część 52,5 mln zł (również z unijnym dofinansowaniem na poziomie 80 proc.).

[ZT]14176[/ZT]

W czwartek otworzono pięć kopert od oferentów: firmy PORR Polska Infrastructure S.A. (zaoferowali najniższą kwotę spośród wszystkich, 45,9 mln zł), Balzola Polska Sp. z o. o. - lidera konsorcjum (propozycja wykonania za 56,4 mln zł), Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów Kobylarnia S.A. (53,2 mln zł), Przedsiębiorstwa Budownictwa Drogowo-Inżynieryjnego S.A. - lidera konsorcjum (z kwotą 47,8 mln zł), Strabag Sp. z o. o. (49,8 mln zł). Teraz rozpocznie się etap weryfikacji złożonych dokumentów.

- W czasie tygodnia bądź dwóch wybierzemy wykonawcę. Zapewne wkrótce podpiszemy umowę, aby trasa, zgodnie z planem, była gotowa w połowie 2018 roku – dodawał prezydent w czwartek na spotkaniu w Szkole Podstawowej nr 17.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE