Reklama

Kolor wiaduktu. Czy zostanie żółty?

Opublikowano:
Autor:

Kolor wiaduktu. Czy zostanie żółty? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gdy płocczanie zobaczyli łuki nowego wiaduktu kolejowego, zdębieli - konstrukcja jest jaskrawożółta, a jej podest - czerwony! Czy zostaną te odważne barwy?

Gdy płocczanie zobaczyli łuki nowego wiaduktu kolejowego, zdębieli - konstrukcja jest jaskrawożółta, a jej podest - czerwony! Czy zostaną te odważne barwy?

Płocczanie przyzwyczaili się do starej wizualizacji,w której wiadukt kolejowy nad Piłsudskiego jest zielony i niespecjalnie rzuca się w oczy. A tymczasem - jak pisaliśmy wczoraj - oczom mieszkańców ukazała się żółto-czerwona konstrukcja.

- Jeszcze dołóżmy niebieski i będą barwy Płocka - kpili płocczanie.

Czy zostaną takie jaskrawe kolory? - Nie, żółć na łukach to tylko podkład zabezpieczenia antykorozyjnego, te elementy będą jeszcze malowane  - wyjaśnia Konrad Kozłowski z biura prasowego Ratusza. - Natomiast  stalowy podest z czerwonym pasem to już docelowa kolorystyka.

Jakie zatem będą łuki? okazuje się, że wielobarwne... - Dla łuków wybrano gradient - czerwony będzie płynnie przechodził w pomarańczowy, a ten w żółty  - zapowiada biuro prasowe Ratusza.  - Dominującym kolorem całości będzie pomarańczowy, taki jak na logo miasta.
Taka kolorystyka jest stosowana na obiektach inżynieryjnych na autostradach i trasach ekspresowych np. na A1, S7, S8.

Korzystając z okazji, zadaliśmy w Ratuszu pytanie naszego czytelnika - czy na wiadukcie będzie kładka dla pieszych? - Tak, po wiadukcie będzie możliwy ruch pieszych
- będą tam dwie kładki dla pieszych z obu stron wiaduktu o szerokości około 1,8m każda. - zapowiada Konrad Kozłowski z biura prasowego Ratusza.

Czyżby zatem kierowcy jadący Piłsudskiego  po wybudowaniu wiaduktu nie byli już zatrzymywani ani przez pociągi, ani przez pieszych, którzy będą przechodzić górą? Nic z tego - mimo kładki dla pieszych na wiadukcie kolejowym, zostaną oba przejścia - i to na wysokości Coteksu (nieznacznie przesunięte), i to za torami, prowadzące do kościoła.

Wczoraj, we wtorek, zamontowano łuki wiaduktu, fot. Tomasz Miecznik//Portal Płock

Poniżej: rysunek poglądowy kolorystyki wiaduktu

Więcej zdjęć tutaj:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE