Reklama

Kolejowa będzie w pełni przejezdna w przyszłym tygodniu

Opublikowano:
Autor:

Kolejowa będzie w pełni przejezdna w przyszłym tygodniu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na pełen przejazd ulicą Kolejową kierowcy będą musieli poczekać jeszcze kilka dni. Póki co droga jest udostępniona do dojazdu do domów, sklepu czy stacji benzynowej. Całość inwestycji to prawie 8 mln złotych.

Na pełen przejazd ulicą Kolejową kierowcy będą musieli poczekać jeszcze kilka dni. Póki co droga jest udostępniona do dojazdu do domów, sklepu czy stacji benzynowej. Całość inwestycji to prawie 8 mln złotych. 

Dobiega końca uciążliwy dla kierowców remont. Jak poinformowano na dzisiejszej konferencji prasowej, ul. Kolejowa ma być w całości przejezdna dla wszystkich od 3 czerwca. Póki co droga jest udostępniona lokalnie. Inwestycja kosztowała blisko 8 mln złotych, a kosztami solidarnie podzieliły się miasto i samorząd województwa.

- Na różnych ulicach wcześniej puszczaliśmy ruch, ale to droga krajowa. Oznakowanie poziomie i pionowe jest szczególnie istotne, żeby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim, którzy będą z niej korzystać - powiedział prezydent Andrzej Nowakowski. 

Ważna jest przebudowa dróg - ulic Kolejowej i Krakówka, ale także budowa zbiornika retencyjnego na tej drugiej i kolektora deszczowego na 690-metrowym odcinku Kolejowej. Są też nowe chodniki i zjazdy. 

- Dziś na naszym osiedlu dużo się dzieje. Za kilka miesięcy będzie oddany Park Mościckiego, który już nam pięknieje - mówił radny Tomasz Kominek. - Przypominam, że ta inwestycja ma nas przybliżyć do końcowego etapu, czyli przebudowa ulicy Zielonej. To bardzo ważne, bo przez 100 lat nie mieliśmy tylu inwestycji w infrastrukturę podziemną. W ostatnich mianach na Radziwie spłynęło kilkadziesiąt milionów. Warto podkreślić, że położyliśmy tu rury związane z gazyfikacją i dołożyliśmy starań, żeby były skrzynki dla mieszkańców. Wielkie podziękowania dla radnej Teresy Kijek, bo przyczyniła się do tego, że to zadanie było prowadzone równo z miejskim. To się rzadko zdarza. 

Prezydent Nowakowski przyznał, że trzeci, ostatni etap ulicy Zielonej, to póki co melodia przyszłości. Jak odległa? 

- Jeśli znajdziemy środki w budżecie, to przyszły rok. Problem polega na tym, że nie wiemy do końca jakimi budżetami będziemy dysponowali w przyszłym roku. Nie wiemy nawet jakie będą w tym roku. Nie wiemy jak będą wyglądały wpływy z PIT-u czy CIT-u, nie mówiąc już o naszych kosztach, jak np. Komunikacja Miejska czy zoo. Szukamy oszczędności, ale nie wiemy, czy pokryjemy. Przed nami trudne miesiące, a może nawet lata - odpowiedział prezydent. 

Umowę z wykonawcami inwestycji podpisano 9 sierpnia 2019 roku. Termin oddania mija 30 czerwca 2020 r. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE